pl

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Dlaczego warto zaangażować się w społeczność IT?

Iwona Karczmarczyk, 13 lutego 2020
Dlaczego warto zaangażować się w społeczność IT?

Lokalne i ogólnopolskie społeczności skupione wokół różnorakich technologii istnieją i rozwijają się głównie dzięki pasji ich organizatorów. Jakie korzyści niesie ze sobą taka działalność? Dlaczego warto zaangażować się w społeczność IT? Przeczytaj i przekonaj się, że warto!


Poprawisz swoje umiejętności miękkie


Nie jest tajemnicą, że umiejętności miękkie są cenione w świecie nowych technologii. Organizując wydarzenia IT będziesz mieć szansę doskonalić wiele z nich!


Czego można nauczyć się przy okazji organizacji meetoupów? M.in. zarządzania zespołem i podziału obowiązków, współpracy, motywowania innych do działania, ale też radzenia sobie ze stresem i improwizacji w zaskakujących sytuacjach. To dobra droga, jeśli marzysz o karierze managera lub team leadera albo zwyczajnie dobrze czujesz się w roli organizatora/ organizatorki.


Poznasz wiele ciekawych osób


Specjaliści, przedstawiciele firm, innowatorzy, początkujący programiści i wiele innych osób — oni wszyscy także angażują się w społeczność IT.


Jeśli dołączysz do tego grona, z pewnością zawrzesz wiele znajomości, które mogą okazać się przydatne w życiu prywatnym i zawodowym. Budowanie sieci kontaktów to świetny sposób otwierania sobie drzwi na propozycje ciekawych współprac czy udziału w interesujących projektach.


Zdobędziesz wartościową wiedzę


Udział w wydarzeniach i rozmowy ze specjalistami pozwalają usystematyzować posiadaną wiedzę, dowiadywać się nowych rzeczy i poznawać nowinki z branży.


Angażując się w życie społeczności skupionej wokół „Twojej” technologii, będziesz w samym środku wydarzeń. W ten sposób bez większego trudu można pozostać na bieżąco z obowiązującymi trendami, a także uczyć się od najlepszych.


Zwiększysz swoje szanse w rekrutacji


Zaangażowanie w projekty non-profit wiele mówią o potencjalnym pracowniku. Specjaliści od rekrutacji doceniają działania poza godzinami pracy, ponieważ świadczy to o chęci inicjatywie i entuzjastycznym podejściu do kwestii rozwoju zawodowego. Rekruterzy zdają sobie sprawę z tego, że dużo łatwiej nauczyć się programowania niż zmienić podejście i przyzwyczajenia. Kandydat, który wykazuje inicjatywę i chętnie się uczy to dla nich szansa na pozyskanie ambitnego członka zespołu.


Pozytywna postawa kandydata często może być decydująca — nawet jeśli inne umiejętności wymagają dalszego doskonalenia.


Poszerzysz horyzonty


Działanie w ramach lokalnych społeczności IT pozwala zmienić dotychczasowy punkt widzenia i otworzyć się na nowe możliwości. Dzięki nowym doświadczeniom i znajomościom poszerzysz horyzonty, znajdziesz inspirację, być może odkryjesz nowe pasje. Kto wie, jaki będą miały wpływ na Twoją przyszłość?


Wzmocnisz lokalną społeczność IT


Celem oddolnych inicjatyw w branży technologicznej jest przede wszystkim wzmacnianie lokalnych społeczności skupionych wokół konkretnych technologii. Tworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczeń jest niezwykle cenne dla programistów, którzy chcą się rozwijać. W ten sposób tylko dajesz im nie tylko możliwość udziału w meetupach czy prelekcjach. Pokazujesz też, dlaczego warto budować tę wspólnotę, zachęcając kolejne osoby do współpracy.


--

Zdjęcie do artykułu zostalo zrobione na spotkaniu krakowskiej społeczności developerów Ruby — KRUGBlog - najnowsze wpisy

Prasówka HR od Crossweb #18
Krzysztof Hostyński, 22 września 2020

W dzisiejszej prasówce sporo materiałów na temat analityki w HR, sourcingu oraz motywowania pracowników. Bez zbędnego pr

Prasówka HR od Crossweb #17
Krzysztof Hostyński, 15 września 2020

Ile rekruter powinien wiedzieć o IT i czy koniecznie musi potrafić programować? Jak w ostatnich miesiącach zmienił się o

Prasówka HR od Crossweb #16
Krzysztof Hostyński, 08 września 2020

W dzisiejszej prasówce naprawdę dużo się dzieje! Znajdziecie aż 18 artykułów i podcastów na tematy związane z udzielanie

Prasówka HR od Crossweb #15
Krzysztof Hostyński (admin), 01 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego to idealny moment na kolejną dawkę HR-owej wiedzy. Dziś mamy dla Was przegląd artykułów na te

Prasówka HR od Crossweb #14
Krzysztof Hostyński, 25 sierpnia 2020

Dziś w prasówce HR mamy dla Was aż 4 ciekawe tematy. Jeśli więc chcesz poznać metodę design thinking lub agile w HR, dow