Czwarte spotkanie Luxoft Technology Series odbyło się tuż przed Świętami. Pozytywnie zaskoczyła frekwencja. Krakowski geek przygotowaniami wielkanocnymi albo się nie zajmuje, albo robi wszystko dużo wcześniej, by pozwolić sobie na udział w spotkaniach branżowych, takich jak to.
Jako pierwsza wystąpiła
Kasia Mrowca z swoją prezentacją "Koncert życzeń + niekończące się zmiany w koncepcji => katastrofa? Jak to poskromić?!"
Kasia mówiła o dojrzewaniu idei biznesowych. W trudnych sytuacjach, gdy klient stwarza nierelane wymagania, łatwiej jest z nim współpracować, naginając do własnych potrzeb, niż stawać do otwartej walki.
Trzeba szukać alternatyw i argumentów, które rozumieją obie strony. Wiele projektów upada, starając się pracować nad niemożliwymi do zrealizowania pragnieniami (nie potrzebami) klientów lub zaprzestając współpracy w ogóle.
Aby realizować realne potrzeby, można zastosować
metodę MoSCoW i co sprint weryfikować założenia.
Warto podejmować dialog z klientem, aby produkt był zgodny z oczekiwaniami i możliwy do wykonania.
Łukasz Miłkowski dzielił się swoimi zawodowymi spostrzeżeniami, w wystąpieniu "New trends in web development – there is not only PHP and Java".
PHP i Java są chlebem powszednim web developmentu. W związku z zmianami tendencji - programowanie rozproszone, praca w chmurze, zmieniają się też zapotrzebowania IT. Łukasz mówił o JavaScripcie i swoim ulubionym Go.
Go, strukturalny i funkycjny, szybko przyswajalny, powoli zdobywa serca deweloperów, nie tylko za sprawą sympatycznego
Gophera.
Warto nie być skostniałym koderem i
uczyć się nowych języków.
Mateusz Kowalczyk opowiadał o Pigeon ("Pigeon: Animacja komputerowa – między produktem, a kreacją"). Studio animacji, założone przez niego, wraz z grupą przyjaciół, po dwóch latach pracy, zaczęło osiągać niesamowite sukcesy.
Sekretem
Pigeon jest praca z pasją oraz podkreślanie indywidulaności twórcy i produktu. Skupienie na ludziach i ich pomysłach, brak hierachizacji pracowniczej, oto firma Mateusza. Zaczęło się od jednominutowych wizualizacji dla startupowych produktów, dziś Pigeon tworzy serial animowany dla Arabii Saudyjskiej.
Warto realizować swoje marzenia, nawet gdy chce się spełniać w IT, będąc absolwentem polonistyki.
Spotkania LTS odbywają się regularnie w Krakowie, ponadto w marcu odbyło się pierwsze spotkanie w Wrocławiu.
Biorąc pod uwagę fakt, że jest świeży cykl, niesamowite wrażenie wywołuje poziom dopracowania spotkań. Świetnie dobrane miejsce, powitalne gadżety dla uczestników, gra przerywnikowa - zagadki LoGee(k)czne, stwarzające okazję do interakcji uczestników, to wszystko buduje miłą atmosferę LoGeek Night.
Jedyna rzecz powodująca niesmak, to niedosyt prezentacji. Wystąpienia były krótsze, niż przewidywała agenda. Spotkania, swoją formą, aspirują do czegoś więcej, niż do trzech małych talków i networkingu. Miejmy nadzieję, że w przyszłości to się zmieni.
Trzymamy kcuki za ten barcamp i wierzymy, że zawojuje on południową sceną IT.
———
podstawowe dane o tym wydarzeniu:
Blog - najnowsze wpisy
Artykuł sponsorowany, 24 kwietnia 2025
W dzisiejszym świecie umiejętności programowania stają się tak samo ważne jak czytanie i pisanie.Właśnie dlatego program
Natalia Gałażyn, 27 marca 2025
CSR Poland 2025 – inspirująca konferencja pełna wartościowej wiedzy i spotkańŚwięto odpowiedzialnego biznesuW dniach 20-
Krzysztof Hostyński, 24 lutego 2025
Cześć!Przygotowaliśmy dla Was zestawienie targów pracy, które odbędą się w 2025 roku. Wszystkie wydarzenia uporządkowali
Natalia Gałażyn, 21 lutego 2025
Branża IT od lat zmienia się na lepsze, a kobiety odgrywają w niej coraz większą rolę – zarówno jako liderki zespołów te
Krzysztof Hostyński, 10 stycznia 2025
Kontynuujemy podsumowanie 2024 roku. Tym razem przyjrzeliśmy się danym dotyczącym wystapień. I po raz drugi publikujmy w
Krzysztof Hostyński, 03 stycznia 2025
Zebraliśmy dla Was informacje, jakie treści najczęściej czytaliście w Crossweb w minionym roku. W ten sposób powstał ran