Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Powrót do offline'u - powracające cykle wydarzeń w 2022 roku

Ania Knap, 25 lipca 2022
Powrót do offline'u - powracające cykle wydarzeń w 2022 roku

Pandemia to słowo, które przez ostatnie dwa lata odmienialiśmy przez wszystkie przypadki. Nowa rzeczywistość sprawiła, że wiele wydarzeń przeniosło się do on-line'u bądź ich organizatorzy całkowicie zawiesili działalność związaną z organizacją eventów. Dziś możemy mówić o względnej normalności. Z nieukrywaną radością obserwujemy jak z miesiąca na miesiąc przybywa wydarzeń IT, na których spotykaliśmy się przed pandemią.


Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was zestawienie wydarzeń, które wróciły na scenę offline w 2022 roku po dłuższej przerwie.


Zestawienie zawiera 13 pozycji. Niech to będzie szczęśliwa 13-tka! :)


1. Coder Dojo Bielsko-Biała

Po covidowej przerwie Coder Dojo Bielsko Biała powróciło w formie stacjonarnej. Czym jest Coder Dojo? To inicjatywa dla uczniów i studentów - dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z programowaniem czy też zmienić ścieżkę kariery, uruchomiona w 2013 roku. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów przez osoby, które na na co dzień pracują w firmach IT.


2. Data Community Kraków

To kolejne wydarzenie, które wraca do nas po dłuuugiej przerwie spowodowanej pandemią. Krakowski oddział Data Community skupia profesjonalistów zajmujących się platformą danych głównie firmy Microsoft. Ich celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie systemów bazodanowych oraz technologii im pokrewnych.


3. Pykonik

Pykonik to spotkania krakowskiej społeczności Pythonistów. Głównym założeniem inicjatywy jest wymiana doświadczeń w trybie face2face i przelanie energii pasjonatów tego języka programowania w konkretne działania dla dobra ludzkości. Grupą docelową są zarówno profesjonaliści jak i hobbyści oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze światem programowania. W czasie pandemii wydarzenie odbywało się wyłącznie online. Po dwóch latach organizatorzy wracają do spotkań w Krakowie w formie stacjonarnej.


4. Cybersecurity 17 53c 

Po przerwie do offline'u powróciło również Cybersecurity 17 53c. Chcesz podyskutować o cyberbezpieczeństwie? Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób sprawdzić bezpieczeństwo twojej sieci lub aplikacji? Dołącz do wydarzenia! Uczestnicy mogą liczyć na prelekcje i dużo rozmów w kuluarach.


5. ScalaWaw

Po rocznej przerwie wraca ScalaWaw. To spotkania przeznaczone dla wszystkich programistów zainteresowanych językiem programowania Scala. Celem grupy jest popularyzacja tego języka programowania przez różnego rodzaju formę nauki, począwszy od wykładów, przez spotkania mieszane z wykładami i programowaniem, aż po pełne 3-godzinne hackathony. Nie ma znaczenia, czy jesteś weteranem Scali czy dopiero zaczynasz swoją przygodę - to wydarzenie to świetna okazja do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń!


6. Łódź wiOSłuje

Łódź wIOSłuje to grupa pasjonatów iOSa z Łodzi i okolic. Ich spotkania odbywają się od grudnia 2013 roku. Celem wydarzeń jest integracja developerów oraz szerzenie wiedzy związanej z technologiami firmy Apple. Po dwuletniej przerwie, w czerwcu 2022 roku, odbyło się #30 spotkanie tej grupy.


7. OWASP Meeting in Krakow

Po przerwie wracają również spotkania OWASP. OWASP - Open Web Application Security Project to organizacja non-profit skupiona na poprawie bezpieczeństwa oprogramowania. Lokalne oddziały OWASP budowane są przez społeczność specjalistów ds. bezpieczeństwa aplikacji na całym świecie. Spotkania są dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie oprogramowania. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.


8. Embedded Meetup Szczecin

Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób, które pasjonują się technologiami embedded i chcą dzielić się swoją wiedzą. Podczas meetingów prelegenci podejmują różnorodne tematy związane z niskopoziomowym programowaniem - omawiają narzędzia wspierające rozwój oprogramowania, najnowsze rozwiązania embedded a także przedstawiają praktyczne przykłady zastosowania tych rozwiązań w obszarach automotive, IoT czy Industry 4.0 . Spotkania mają charakter otwarty - zarówno dla uczestników jak i prelegentów.


9. PyWaw

PyWaw wraca na scenę warszawskich meetupów technologicznych, po dwóch latach działania na zwolnionych obrotach. To cykliczne spotkania pasjonatów języka programowania Python z Warszawy i okolic. Celem spotkań jest wymiana doświadczenia pomiędzy programistami, integracja pythonowego środowiska Warszawy oraz propagowanie Pythona jako uniwersalnego języka programowania. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.


10. Lodz.NET & IT Pro User Group

Kolejny cykl spotkań, który wraca po dwóch latach przerwy! Łódzka Grupa Profesjonalistów IT & .NET jest inicjatywą programistów .NET oraz specjalistów IT z regionu województwa łódzkiego. Celem grupy jest wymiana doświadczeń i wiedzy związanej głównie z technologiami firmy Microsoft. Spotkania w ramach których odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty, są bezpłatne.


11. PMI Poland Chapter

Project Management Institute to jedna z największych na świecie organizacji promujących dobre praktyki w zarządzaniu projektami. Spotkania organizowane w Krakowie są bezpłatne dla uczestników z rejonu Małopolski z ważnym członkostwem PMI Poland Chapter. Pozostałych uczestników obowiązuje symboliczna opłata. 23 czerwca 2022 roku odbyło się ich pierwsze stacjonarne spotkanie w Krakowie od początku 2020 roku!


12. JUG Poznań

Pierwsze od dawna spotkanie stacjonarne od JUG Poznań. Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java działa od 2004 roku i jest tym samym jedną z najstarszych i największych tego typu grup w Polsce. W spotkaniach Poznań JUG uczestniczą zarówno studenci, nauczyciele akademiccy, doświadczeni programiści i architekci z wieloletnim doświadczeniem. Głównym celem Poznań JUG jako organizacji jest tworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń. Wydarzenia JUG Poznań to wykłady, warsztaty i rozmowy o najciekawszych rozwiązaniach programistycznych.


13. AI Talks

Po dwóch latach przerwy powracają spotkania Pearson Poznań AI & Tech. Przy okazji ostatniego meetupu, który odbył się w czerwcu 2022 roku, prelegenci podzielili się z uczestnikami wiedzą dotyczącą ML (Izabela Krysińska, Mateusz Półtorak i Marek Rydlewski), jak i od DevOpsowania (Paweł Gruszczyński i Przemysław Iwanek).


Na którym wydarzeniu widzimy się z Wami?


--------------

Photo credit: Pexels.com/ Henri Mathieu-Saint-Laurent

Blog - najnowsze wpisy