Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

101 Spotkanie Data Community (PLSSUG) we Wrocławiu

Event:
101 Spotkanie Data Community (PLSSUG) we Wrocławiu
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
27.02.2020 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Pub Wędrówki
Address:
Podwale 37/38
Strona www:
Agenda:
  • 17:50 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 18:00 – 19:00 Apache Spark - Konrad Kukulski
  • 19:00 – 20:00 Networking
  • 20:00 – 21:00 Data Warehouse Wars - Tomasz Krawczyk (sesja zdalna)
  • 21:00 Zakończenie
Description:

Zapraszamy na, jak zawsze darmowe, spotkanie Wrocławskiej grupy pasjonatów technologii Microsoft SQL Server oraz Data Platform.


Dzięki stałej współpracy z firmą Objectivity możemy spotykać się w ciekawym i całkiem sporym pubie Wędrówki. Szczegóły poniżej w sekcji Lokalizacja.


Abstrakty:

Apache Spark - Konrad Kukulski


Pracując z danymi, czasami trafiamy na sytuację, w której istotnym problemem staje się ich wolumen. Przez jakiś czas ratunkiem jest skalowanie w górę. Co zrobić, gdy to już nie wystarcza? W takiej sytuacji pomocny może okazać się Apache Spark. W trakcie sesji odpowiemy na pytania: kiedy Spark może pomóc, a kiedy (i dlaczego) lepiej go unikać? Czy Sparka można “pożenić” z SQL-em?

Pokażę również, jak używać Sparka do analizy danych oraz Machine Learning.


Data Warehouse Wars - Tomasz Krawczyk (sesja zdalna)


Hurtownia danych to wciąż trzon rozwiązań do analizy danych, a wybór właściwych narzędzi, często decyduje o sukcesie czy porażce projektów Business Intelligence. Budować rozwiązanie od zera, czy może wykorzystać usługi DWaaS, jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania — to pytania, na które spróbujemy poszukać odpowiedzi. Porównamy również dwie usługi: Azure Sysapse i Snowflake DW, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością.


Bio prelegentów:

Konrad Kukulski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera projektowania systemów informatycznych w medycynie. Od wielu lat z powodzeniem wdraża rozwiązania Business Intelligence, Data Science/Machine Learning w firmach branż: finansowej, logistycznej, telekomunikacyjnej. Zagorzały zwolennik oprogramowania Knime, które rozpowszechnia wśród specjalistów zajmujących się optymalizacjami procesów czy tworzeniem systemów eksperckich. Prywatnie bierze udział w kilku innowacyjnych projektach, których zadaniem jest stworzenie pionierskich rozwiązań wspierających biznes wielu branż.


Tomasz Krawczyk

Projektant i programista z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań opartych o stack technologiczny Microsoftu. Pasjonat nowych technologii związanych z Cloud, Big Data i Data Science.


Na co dzień zajmuje tworzeniem rozwiązań opartych o Microsoft Azure Cloud Computing Platform (Azure Databricks, Azure Data Lake, Azure Data Factory, Azure HDInsight). Można mnie spotkać na katowickich spotkaniach grupy Data Community, a próbki moich rozwiązań znaleźć na https://github.com/cloud4yourdata/

Profile of employers

Similar events