Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

122 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Event:
122 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
27.11.2019 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Klub Prominent
Address:
Kamienna 17
Strona www:
Description:

Podczas 122 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Piotr Gankiewicz, Dariusz Pawlukiewicz oraz Maciej Misztal. Piotr i Darek zaprezentują nam swój framework do budowy microserwisów, natomiast Maciej pokaże nam jak możemy wykorzystać dockery do wzbogacenia bramek jakości na etapie Pull-requestów. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.


"Convey - prosty przepis na mikroserwisy"


Systemy rozproszone od ostatnich lat znów zyskują na popularności, a wszechobecne narzędzia związane z szeroko pojętą infrastrukturą, wdrożeniem czy orkiestracją usług pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Z czym jednak musi się zmierzyć programista, aby stworzyć swój własny mikroserwis, a następnie zintegrować go z pozostałymi aplikacjami? Czy ekosystem platformy .NET Core jest wystarczająco przyjazny i bogaty w biblioteki wspomagające rozwój takiej architektury? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie prezentacji.


Piotr: Microsoft MVP, trener Bottega IT Minds, a na co dzień inżynier oprogramowania rozwijający klienta sieci Ethereum Blockchain w Nethermind. Zwolennik Domain Driven Design, CQRS oraz systemów rozproszonych. Kontrybutor open source i prelegent na konferencjach branżowych. Współtwórca platformy DevMentors.io.


https://piotrgankiewicz.com


Darek: Absolwent wydziału Cybernetyki na Wojskowej Akademii Technicznej. Microsoft MVP, trener Bottega IT Minds. Miłośnik języka C# oraz platformy .NET Core. Entuzjasta DDD, CQRS oraz wszelkich zagadnień związanych z systemami rozproszonymi. Regularnie prowadzi bloga foreverframe.net, a okazjonalnie pojawia się na spotkaniach oraz konferencjach programistycznych w roli prelegenta. Współtwórca platformy DevMentors.io.


https://foreverframe.net"Skonteneryzowane środowisko testowe z Azure DevOps"


Podczas tego wystąpienia omówimy w jaki sposób można przygotować swoje zasoby CI do uruchamiania skalowalnych, w pełni skonteneryzowanych efemerycznych środowisk, które umożliwiają testowanie integracyjne już na etapie pull-request'u


Maciek Misztal


Jestem absolwentem wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, lecz programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z .NET, Angular'em, DevOps, Kubernetes'em a najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, jetem pasjonatem żeglarstwa - także pełnomorskiego.
Participants (1):

Profile of employers

Similar events