Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

#13 spotkanie Serverless Wroclaw

13-spotkanie-serverless-wroclaw
Event:
#13 spotkanie Serverless Wroclaw
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.06.2024 (wednesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
WędrówkiPub - Wrocławski Klub Eventowy
Address:
Podwale 37
Agenda:

Od dzielonego do prywatnego: Wykorzystanie chmury do tworzenia środowisk testowych na żądanie - Dariusz Parzygnat


Testowanie może być bolączką w każdej organizacji, szczególnie jeżeli cały zespół wykonuje je na jednym, dzielonym środowisku. W trakcie tej prezentacji skupimy się na tym, jak wykorzystaliśmy chmurę, żeby ułatwić sobie życie, jakie problemy napotkaliśmy po drodze i ile to wszystko kosztowało.Zaglądamy Azure Functions pod maskę - anatomia triggerów i powiązań - Tomasz Pęczek


"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii." Azure Functions to całkiem zaawansowana technologia. W efekcie, często traktowana jest jak magia. Niestety, z inżynierskiego punktu widzenia, traktowanie technologii jak magii może mieć negatywne konsekwencje.


Buduję rozwiązania oparte o Azure Functions od kiedy wyszła wersja druga. Używałem ich w sposób właściwy. Używałem ich w sposób niewłaściwy. Integrowałem je z technologiami z którymi nie były domyślnie gotowe do integracji. Napotykałem wyzwania i zawsze w takiej sytuacji przypominałem sobie jedną z najlepszych rad w naszej branży - "zawsze zrozum co najmniej jedną warstwę abstrakcji poniżej tej, nad którą pracujesz". To podejście pozwoliło mi zdobyć wiedzę i lepiej zrozumieć Azure Functions.


W tej prelekcji pragnę podzielić się z Wami częścią tej wiedzy. Chcę Wam pokazać anatomię triggerów i powiązań. To triggery i powiązania definiują granicę pomiędzy kodem biznesowym a środowiskiem. Mają wpływ na to jak Wasze rozwiązanie się skaluje i jak radzi sobie z równoległym przetwarzaniem. Dlatego wierzę, że ta wiedza jest wartościowa nie tylko dla tych, którzy chcą zintegrować Azure Functions z nowymi technologiami, ale dla każdego kto buduje rozwiązania oparte o Azure Functions.Description:

Serdecznie zapraszamy na trzynaste spotkanie Serverless Wroclaw, które odbędzie się 19/06/2024 w Wędrówki Pubie!

Profile of employers

Similar events