Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

149. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET

Event:
149. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
22.11.2022 (tuesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Jaworska 11-13
Address:
Jaworska 11-13
Strona www:
Description:

Zapraszamy na 149. spotkanie Wrocławskiej grupy. Zmiana godziny! Widzimy się o 18:30


Spotykamy się #offline w biurze u naszego sponsora SoftServe.

Biuro SoftServe mieści się przy ulicy Jaworskiej 11-13, w budynku B. Po wejściu do budynku, zapraszamy do recepcji głównej gdzie będziecie mogli odebrać kartę gościa, która pozwoli wam dostać się na 7 piętro. Meet-up odbędzie w sali obok recepcji SoftServe, na wprost drzwi wejściowych.


[PL] "IConfiguration bez tajemnic"

Konfiguracja powinna być zadaniem prostym, nie wymagającym dużych nakładów pracy od twórców aplikacji. IConfiguration jest doskonałą abstrakcją pozwalającą na składanie konfiguracji z wielu źródeł, ekipa odpowiedzialna za ten obszar .NET-u wykonała doskonałą robotę. Niemniej jednak wciąż pojawia się wiele pytań o konfigurację w .NET. Przyjrzyjmy się wspólnie IConfiguration i zobaczmy, co może dla nas zrobić.


  • Paweł Baranowski

Jestem programistą .NET z przeszło 10-letnim stażem. Interesuję się wszystkim, co ma związek z .NET, ale także ogólniej językami programowania i szeroko pojętą technologią. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, czytam książki i chodzę po górach.


[PL] "Modelowanie biznesowe w Cosmos DB"

Cosmos DB to baza, która jest bardzo mocno promowana przez Microsoft. Jednocześnie jest ona postrzegana jako droga baza. Jest to jednocześnie prawda i nieprawda. Prawda, bo rozwiązanie wdrożone jako kopia rozwiązania z baz SQL skończy się zawałem serca dyrektora finansowego. Nieprawda, bo odpowiednie podejście pozwala znacznie obniżyć koszt i cieszyć się bardzo wydajnie skalującym się rozwiązaniem.

Na prezentacji chciałbym wam pokazać jak na konkretnym przykładzie biznesowym (ogólnopolska wypożyczalnia rowerów) przygotować propozycje rozwiązania, wdrożyć wybrane i wyliczyć ich koszt. A na końcu przedstawić sposoby monitorowania bazy danych.


  • Radosław Maziarka

Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure. Pracuje przy pełnym zakresie tworzenia produktów cyfrowych - od analizy wymagań, przez architekturę i budowę systemu informatycznego, po jego utrzymanie na produkcji. Po pracy realizuje konsultacje i warsztaty dla firm oraz wspomaga technologicznie organizacje pozarządowe. Zwolennik pracy zwinnej i ciągłego samodoskonalenia. Można go złapać na blogu https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka


Profile of employers

Similar events