Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

165. Spotkanie WG .NET (OFFLINE)

165-spotkanie-wg-net-offline
Event:
165. Spotkanie WG .NET (OFFLINE)
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
16.11.2023 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
Address:
Koszykowa 75
Strona www:
Description:

## Details

Serdecznie zapraszamy na 165 spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które odbędzie się w murach Wydziału MiNI PW, w sali 328.

Co mamy w planach:


## Prezentacja 1

Prelegent: Paweł Zdziech

Temat: Jak sprawdzić, czy firma jest dobrym miejscem do rozwoju zawodowego dla programisty.

Opis: Rozwój zawodowy programistów w dużym stopniu determinowany jest przez firmy w jakich pracują. Często jest jednak tak, że o tym, czy firma okaże się dobrym miejscem do rozwoju, dowiadują się oni za późno, tzn. już po dołączeniu do niej. Co zrobić, by dowiedzieć się wcześniej i zwiększyć swe szanse na znalezienie się w miejscu optymalnym pod tym względem? Kilkoma praktycznymi radami podzieli się Paweł Zdziech.

Bio: Recruitment & Development Manager w 7N, założyciel i prowadzący Program Rozwoju Kariery w tej firmie, współautor książki "Programista na rozmowie kwalifikacyjnej", prowadzący podcast "IT Career Talks"


Prezentacja 2

Prelegent: Adam Furmanek

Temat: async – biggest mistake in C#?

Opis: We use async and await a lot nowadays and every library must support it. But is it a good idea? Is the whole pattern implemented well? What are the problems and why using async may not be a good idea?

In this talk I show why async is far from being perfect. I cover problems with global state, exception handling, deadlocks and garbage collection. I explain why crucial programming principles were ignored when designing the mechanism and how broken it is.

Level 200, basic understanding of async/await is required.

Bio: Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego. Twitter: @furmanekadam Linkedin: linkedin.com/in/adam-furmanek/ Blog: blog.adamfurmanek.pl (blog)


Profile of employers

Similar events