pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

31. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

Event:
31. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
12.06.2018 (tuesday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3
Address:
Fryderyka Chopina 12/18
www:
Agenda:
  • 17:00 – 18:30 — "Automatic Plan Correction w SQL Server 2017" Tomasz Gołaszewski
  • 18:30- 18:45 - Przerwa, Networking, pizza time
  • 18:45 - 20:00 - "Data Lake praktycznie, czyli nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz" Jacek Szczurowski
Description:

Emocje powoli opadają po tegorocznej dziesiątej edycji SQLDay. A my zapraszamy Was na na ostatnie przed przerwą wakacyjna spotkanie naszej grupy.


Automatic Plan Correction w SQL Server 2017


Jak się okazało, Query Store (który ukazał się w poprzedniej wersji 2016) nie jest finalnym produktem służącym optymalizacji, a jedynie narzędziem z którego korzysta najnowszy silnik do tego, aby robić to za nas. W tej sesji zobaczymy jak najnowsza wersja radzi sobie z problemami wydajnościowymi, które do tej pory wymagały interwencji użytkownika.


Data Lake praktycznie, czyli nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz


Wraz z upływem czasu rośnie wolumen danych w systemach sprzedażowych, a nie każda hurtownia danych jest gotowa dziesiątek terabajtów danych. Z pomocą przychodzi Data Lake, który jest w stanie przetworzyć takie wolumeny dzięki „nieograniczonej” możliwości skalowania.


Jak podejść do tematu od A do Z, od źródeł danych po pierwsze analizy? Pokażemy jak w łatwy sposób pobrać dane np. z systemów sprzedażowych, a następnie z wykorzystaniem Azure przekształcić i wykorzystać w analizie. Dzięki nam stworzysz swój pierwszy projekt w Data Lake oraz przekonasz się że jest przystępne i ciekawe.


Tomasz Gołaszewski


Konsultant Business Intelligence – od wczesnych lat szkolnych zafascynowany IT i programowaniem. Jako ścieżkę specjalizacji wybrał analizę danych i związał się bardzo mocno z silnikiem baz danych SQL Server. Doświadczenie z silnikiem zdobywał na hurtowniach danych i budowaniu przepływów danych zorientowanych na konkretny cel biznesowy.


Jacek Szczurowski


Na co dzień Senior Consultant w Elitmind odpowiedzialny za architekturę rozwiązań dla jednego z zagranicznych klientów. Od 8 lat związany bezpośrednio z rozwiązaniami bazodanowymi i analizą danych opartą na platformie Microsoft. W swojej pracy stawia na zespół, jakość dostarczanych rozwiązań, jak i wykorzystywanie najnowszych technologii. Prywatnie fan piłki nożnej.


Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events