pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

#32 BJUG - Cloud Native design patterns

Event:
#32 BJUG - Cloud Native design patterns
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.02.2020 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Metrum jazz club
Address:
Partyzantów 22
www:
Description:

Witamy w nowym 2020 roku. To będzie nasze pierwsze spotkanie i zaczynamy z tematem, który w naszej ankiecie był najpopularniejszy, czyli Architektura. :) Na spotkaniu omówimy również wyniki BBJUG Ankieta 2020.

Tak jak i ostatnio miejsce naszego spotkania to Metrum Jazz Club!


O Prezentacji:


Cloud Native design patterns


Klasyczne wzorce projektowe GoF (Gang of Four) takie jak singleton, factory method, adapter czy visitor weszły już na stałe do kanonu dobrego projektowania nowoczesnych aplikacji.


Spróbujmy zadać sobie jednak parę pytań dotyczących projektowania wykraczających poza pojedynczą aplikację. Co jeżeli nasz system składa się z wielu takich aplikacji lub mikroserwisów? Co gdy nasz system będzie wdrożony do publicznej chmury (np. AWSa)? W jaki sposób możemy ułatwić zarządzanie naszą aplikacją po wdrożeniu na produkcję? Jak ułatwić jej dynamiczne skalowanie? Jak uczynić ją łatwiejszą do monitorowania i debugowania?


Zapraszam na moją prezentację! Dowiesz się z niej jakie wzorce projektowe wykraczające poza standardowy kanon “Gang of Four” stosować, aby twoja aplikacja była “cloud native”, jej wdrożenie na produkcję bezbolesne, a twój telefon milczał podczas “on-calla”.


O Prelegencie:


Henryk pracuje jako konsultant oraz Chief Architect w firmie Ellie Mae zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla branży kredytów hipotecznych na rynek USA. Wcześniej pracował m.in. w firmie Red Hat. Jego specjalności to AWS, Kubernetes, Apache Kafka, Java oraz Go.
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events