Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

#32 Spotkanie OLMUG

Event:
#32 Spotkanie OLMUG
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
16.11.2023 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sphinx
Address:
Staromiejska 15
Strona www:
Description:

18:00 - Aplikacja mądrzejsza od developera? - ML.NET bez wiedzy o ML - Paweł Wiszniewski

Opis prezentacji: Od jakiegoś czasu jesteśmy intensywnie bombardowani informacjami o coraz szybszym rozwoju AI. Wielu osobom to sie znudziło, jednak istnieje również drugi obóz - zwolennicy umieszczania AI wszedzie. Na skutek tego, czasem pojawiają się pytania, jakie mamy sympatyczne technologie Microsoftowe dotyczące np. machine learningu oraz czy implementacja tego w naszym projekcie jest trudna. Często również z czystej ciekawości jako .netowcy chcielibyśmy poczuć się jak pythonowcy i wytrenować swoje sieci neuronowe, jakkolwiek by to brzmiało. Prezentacja ma na celu przedstawić jak nisko leży próg wejscia do podstaw ML.NET przy wykorzystaniu Visual Studio oraz co szeregowy crud-owiec bez wiedzy o ML może z tego uzyskać.

Opis prelegenta (Paweł Wiszniewski): .NET-owiec rezydujący w Białymstoku. Pracuje w Billennium oraz działa przy organizacji Białostockiej Grupy Sympatyków Microsoft. Do tej pory brak sukcesów oprócz bycia w uprzywilejowanej grupie społecznej developerów. Generalnie entuzjasta wszelkiego rodzaju technologii, więc główne zainteresowania to szybkie komputery i piękne samochody. W rzeczywistości zajawka na fotografię oraz jakąś gierkę czy to na PC czy planszową.


18:30 - Testy wydajnościowe z perspektywy bakusia. - Kacper Świsłocki

Opis prezentacji: Niedawno napotkaliśmy na ciekawy 'problem' w projekcie, o którym chciałbym Wam opowiedzieć. Dotyczył on sprawdzenia wydajności aplikacji. W trakcie sesji przedstawię Wam jak to zrobiliśmy nie mając testerów. Będzie krótko, ale mam nadzieję - na temat. Opowiem jak powinno podchodzić się do testowania wydajności oraz jakich błędów nie popełniać (na własnym przykładzie).

Opis prelegenta (Kacper Świsłocki): Zawodowo Softwre Developer w firmie BIMBEARS. Działam także jako współorganizator nowo powstałej Białostockiej Grupy Sympatyków Microsoft. Prywatnie interesuję się kosmosem i amerykańską motoryzacją. Gdybym miał się opisać trzema przymiotnikami - młody, zdolny, ambitny - już nawet młody nie jestem.


19:00 - Designing good enough Web API without unnecessary perfectionism and becoming REST Paladin. - Rafał Hryniewski

Opis prezentacji: W swoim życiu projektowałem, konsumowałem jak i wystawiałem sporo różnych API opartych o protokół HTTP. Część z nich była RESTful, po obcowaniu z niektórymi jako konsument mój nastrój można było określić jako RESTless. Porozmawiamy sobie chwilę o tym na co patrzeć projektując API, kiedy można nazwać je RESTful i kiedy w ogóle warto dążyć do tego aby w pełni spełniało tą definicję. Moim głównym celem będzie powiedzenie Wam co w mojej opinii będzie wystarczająco dobre i co właściwie biorę pod uwagi, gdy na etapie designu muszę iść na pewne kompromisy.

Opis prelegenta (Rafał Hryniewski): Developer w Bimbears. Prywatnie kucharz, działający na domową skalę producent alkoholu oraz miłośnik wszystkiego nowego co wpadnie mu w ręce, od czasu do czasu ork szaman czy inny domorosły czarodziej w grach na kąkuter lub a ostatnio lvl 1 druid w prawdziwym świecie (tj. nie może się doczekać aż wyjdzie na spacer do lasu, ale prędzej rzuci kurwą niż zaklęciem).


Dziękujemy sponsorom grupy za pomoc w organizacji spotkań: Bimbears, JetBrains, Manning Publications.


Profile of employers

Similar events