Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

35. Toruń JUG

Event:
35. Toruń JUG
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
25.10.2017 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Address:
ul. Chopina 12/18
Description:

"Porty i adaptery"

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przebudować całą aplikację, bo trzeba dodać nowe pole na frontendzie? Albo gdy zmiana organizacji tabel w DB zmieniała całą Twoją domenę? Jak radzić sobie ze zmieniającym się światem i wymaganiami? Jak utrzymywać porządek wewnątrz aplikacji i skupiać się na jej domenie? Jak sprawić, by zewnętrzny świat stał się detalem implementacyjnym? Odpowiedzią jest architektura portów i adapterów.

Na prezentacji opowiem o doświadczeniach z budowaniem aplikacji, gdzie Twoja domena jest najważniejsza i odpowiem m. in. na pytania:

  • Co mi to da? 
  • Jak to zrobić? 
  • Na co uważać? 
  • Dlaczego to jest trudne?"

O prelegencie:

  • Dominik Przybysz - większość zawodowego życia spędził pisząc w językach na JVMa, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie lub shellu. Aktualnie developer w TouKu, committer Apache Aries oraz kotrybutor kilku opensource'owych projektów. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review. 


"Serverless czyli jak zbudować aplikację bez serwera (za darmo)"

Będzie o XaaS, architekturze serverless, AWS Lambda. Opowiem dlaczego te rozwiązania są interesujące i zyskują popularność. Wreszcie pokażę z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć budując aplikację opartą o AWS Lambda na przykładzie aplikacji, która procesuje statysytyki z gry World of Tanks. Na konieć pokażę krótkie demo i udowodnię wam jak prosto jest zacząć swoją przygodę z AWS Lambda ... za darmo :-)


O prelegencie:


  • Łukasz Wachowicz - kiedyś developer i geek. Orędownik Software Craftsmanship i Clean Code. Później tech leader w dużych projektach w branży automotive. Teraz zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży, architekturą, wsparciem projektów i wciąż ma ten sam fun z pracy w branży IT co ponad 10 lat temu gdy zaczynał karierę zawodową. A przede wszystkim tata dwóch łobuzów 

Profile of employers

Similar events