Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

#43 Programowanie funkcyjne i software w medycynie

Event:
#43 Programowanie funkcyjne i software w medycynie
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
30.04.2020 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Agenda:

1. Endpointy HTTP to też dane! - Adam Warski (SoftwareMill)

2. Programowanie unormowane - Paweł Łukasik (OctalSolutions)

Description:

43 spotkanie, podejście drugie ;)

Tym razem będziemy działać online (link do wydarzenia pojawi się niedługo w komentarzu).


Szykujemy dla Was dwie prezentacje. Prelegenci to sztos!

Poniżej więcej szczegółów.


★★★ Endpointy HTTP to też dane!

Przywykliśmy do definiowania endpointów HTTP za pomocą adnotacji (@GET, @Param, …): jest to jeden ze sposobów określania metadanych dla naszych metod. Czy można pójść krok dalej i używać “normalnych” struktur danych do opisywania endpointów? Otrzymana struktura danych byłaby taką samą wartością, jak i inne dane w naszym systemie; można by ją w ten sam sposób zmieniać, tworzyć abstrakcje itd.


Jak wyglądałby taki kod? Jakie operacje moglibyśmy wykonywać na strukturze danych opisującej endpointy? Co zyskujemy? I czy coś tracimy? Oraz najważniejsze: czy taki kod jest czytelny?


W prezentacji zaimplementujemy od 0 proste API HTTP, używając Scali i biblioteki tapir, która używa podejścia opisanegi powyżej. Nie jest wymagana znajomość Scali, wszystko co konieczne do zrozumienia kodu będzie w miarę potrzeby omówione w trakcie prezentacji.


Dołącz i przekonaj się jak za pomocą programowania funkcyjnego zaimplementować rozwiązanie codziennego problemu - w sposób elegancki i usprawniający “status quo”!


Adam Warski - Jestem jednym z współzałożycieli SoftwareMill (softwaremill.com), gdzie koduje głównie używając Scali i innych ciekawych technologii. Część czasu spędzam nad różnymi projektami open-source, m.in. sttp, tapir, ElasticMQ i innymi. Byłem prelegentem na konferencjach takich jak Devoxx, ScalaDays, GeeCON czy LamdbaConf.


W trakcie pozostałego wolnego czasu próbuję przeczytać internet na tematy około-programistyczne, przemyślenia kierując na bloga (softwaremill.com/blog).


Programowanie unormowane

Czy oprogramowanie może zabić? Choć na co dzień zapewne wielu z nas się nad tym nie zastanawia to odpowiedź jest oczywiście twierdząca. W prezentacji zobaczymy historię jednego takiego przypadku i zobaczymy co z tego wynikło.


Paweł Łukasik - Od najmłodszych lat związany z komputerami, a z programowaniem od dobrych 20tu. Poza kodowaniem, od czasu do czasu zdobywa flagi w konkursach CTF, gra w gry (nie tylko Tomb Raider) oraz co-nagrywa podcast OstraPiła.


Na twitterze: @pawel_lukasik


W oczekiwaniu na spotkanie, zajrzyjcie też na nasze profile na FB i Twitter.

https://www.facebook.com/devldz/

https://twitter.com/devldz


Do zobaczenia!

Profile of employers

Similar events