Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

46 Spotkanie Data Community Lublin

Event:
46 Spotkanie Data Community Lublin
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
06.11.2019 (wednesday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Asseco Business Solutions SA
Address:
Konrada Wallenroda 4C
Strona www:
Agenda:
  • 17:00 – 17:10 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 17:10 – 18:00 Tomasz Libera - Lepsze wrogiem znanego - Extended Events
  • 18:00 – 18:15 Networking, szama
  • 18:15 Beata Zalewa - Resumable Online Index Create w SQL Server 2019
Description:

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community - Lublin.


ABSTRAKTY


Lepsze wrogiem znanego - Extended Events


Minęło już ponad 10 lat (SQL 2008) od udostępniania pierwszej wersji i 7 lat od zaprezentowania interfejsu graficznego do Extended Events. Profiler już dawno został oznaczony przez Microsoft jako funkcjonalność zaplanowana do usunięcia z produktu SQL Server.

Mimo to, kiedy pytam na szkoleniach - osób o niewielkim (i krótkim) bądź średnim doświadczeniu w pracy z SQL Server kto zna Extended Events, a kto Profiler-a - na pierwsze pytanie prawie nikt nie podnosi ręki, a Profiler jest znany większości.

W czasie sesji zastanowimy się skąd taka popularność niewygodnego, niewydajnego i nierozwijanego narzędzia względem nowoczesnego, zintegrowanego z SSMS Extended Events.

Zaprezentuję całą masę przykładów, która (mam nadzieję) - przekona Was do przesiadki na to drugie rozwiązanie.


Resumable Online Index Create w SQL Server 2019


Indeksy są jednym z najczęściej używanych „narzędzi” służący do optymalizacji i zarządzania bazą danych. Przy większej liczbie operacji na bazie danych, takich jak wstawianie, aktualizacje i usuwanie, dochodzi do fragmentacji indeksu, co powoduje spadek jego wydajności. Aby temu przeciwdziałać, DBA wykonują na indeksach operacje przebudowy indeksu. Często ta przebudowa trwa i trwa i trwa, czasami coś pójdzie nie tak i trzeba zaczynać od nowa.

Resumable Online Index Create jest to funkcja umożliwiająca wstrzymanie i wznowienie operacji tworzenia indeksu później, rozpoczęcia od momentu niepowodzenia lub wstrzymania operacji, zamiast ponownego uruchamiania procesu.

W SQL Server 2017 pojawiła się już jedna ważna funkcjonalność, Resumable Online Index Rebuilding (ROIR), zwiększająca wydajność bazy danych. Jednak w wersji SQL Server 2019 uwzględniono nowszą i udoskonaloną wersję tej funkcjonalności, którą jest Resumable Online Index Create. Jej możliwości zostaną zaprezentowane podczas sesji.


BIO


Tomasz Libera


MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.

Prowadzi szkolenia on-line z zakresu SQL Server, oraz kanał na YouTube w ramach którego co tydzień udostępnia nagrania dot. ciekawych możliwości SQL Server www.kursysql.pl

Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.


Beata Zalewa


W branży od ponad 10 lat. Od 9 lat pracuje jako freelancer, posiada tytuł Microsoft Certified Trainer. Prowadzi szkolenia głównie z produktów firmy Microsoft, takich jak Visual C# (od Visual Studio 2003), bazy danych Microsoft SQL Server (od wersji 2000), SharePoint Server (od wersji 2003) i SharePoint Online, Azure, PowerShell. Czasami szkolenia z HTML5 i CSS3. Oprócz szkoleń pracuje z klientami, oferując pomoc w ich pracy, zwłaszcza przy okazji wdrożeń lub wtedy, gdy występują kłopoty. Od czasu do czasu pracuje w projektach jako full-stack developer. Pisze artykuły do IT Professional i do Lubelskiego Programisty. Występuje jako prelegentka albo mentorka dzieląc się swoją wiedzą z innymi.


Zapraszamy!
Profile of employers

Similar events