Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

#60 [Warszawa] Warsztaty z Git

Event:
#60 [Warszawa] Warsztaty z Git
Event type:
Workshops
Category:
IT
Topic:
Date:
27.04.2019 (saturday)
Time:
09:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Startberry
Address:
Grochowska 306/308
Agenda:
  • Czym jest git i co odróżnia DVCS od CVCS
  • Wstępna konfiguracja gita
  • Wytłumaczenie filozofii gitowej i najważniejszych zagadnień
  • Podstawowe operacje takie jak commit, revert...
  • Przeglądanie historii - git log / gitk
  • Edytowanie istniejących commitów - rebase --interactive, commit --ammend, reset
  • Praca na branchach
  • Sytuacje konfliktowe - merge vs rebase
  • Przenoszenie commitów między branchami - cherry-pick
  • Praca ze zdalnymi repozytoriami - push & pull
  • Różne podejścia do zarządzania repozytorium - git flow vs trunk based development
  • Warsztaty inpisrowane świetną pracą Michała Śliwonia i Marcina Biegały - http://devwarsztaty.pl/warsztaty/2018-03-17/
Description:

Warsztaty całkowicie niezależne od systemu operacyjnego i języka programowania :)

Git jest systemem kontroli wersji, który daje niezwykłe możliwości, zarówno dla organizacji (nawet tych największych), jak i dla osób działających solo, które chcą pracować w sposób uporządkowany.


Zapraszamy na warsztaty osoby przesiadające się z innego systemu kontroli wersji lub nowe w branży. Jeżeli dotychczas jedynie klikałeś commit, push, pull i merge, na warsztatach poznasz wiele bardzo praktycznych komend, które odmienią Twoją pracę z system kontroli wersji. Sprawnie posługując się konsolą, komendami dobranymi do sytuacji i stosując dobre praktyki, zyskasz wiele zaoszczędzonego czasu, a wszystko to wpłynie pozytywnie na jakość pisanego kodu, i nie tylko kodu - gdy polubisz gita, zaczniesz w nim wersjonować wszelkie pisane treści np. artykuły, prezentacje czy książki własnego autorstwa.

Jeżeli korzystasz z konsoli gitowej na co dzień, potrafisz mergować, robić rebase, cherry-pick, przeglądać historię etc. - warsztaty prawdopodobnie będą dla Ciebie zbyt proste i oprócz ciekawostek i dobrych praktyk niewiele z nich wyniesiesz.


Na warsztatach będziemy korzystać jedynie z konsoli i narzędzia kdiff3, z drobnym uzupełnieniem narzędziem gitk. Doświadczenie nauczyło nas, że konsola i proste narzędzia pozwalają najefektywniej pracować z gitem. Dodatkowo korzystając z nich łatwiej zrozumieć filozofię gita i nauczyć się jego sprawnej obsługi, a uzyskaną wiedzę i umiejętności można intuicyjnie odtworzyć w dowolnym klikalnym narzędziu, gdyż narzędzia operują na tych samych komendach, których używamy w konsoli.


Uwaga


będzie zrzutka na pizze, bo nie mamy sponsora spotkania


Uwaga 2

Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść NIE BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.


Prowadzący

  • Krzysztof Morcinek - Pasjonat programowania, głównie na platformie .NET. Lubi pisać kod stabilny, zgodny z wszystkimi best practices (jakiekolwiek one są, czasem trzeba umieć wyważyć zalety różnych rozwiązań). Bardzo ceni prostotę i przejrzystość (również dlatego pisze bloga, pomaga lepiej przekazywać myśli). Nieustannie się uczy, bo w IT bez pogoni za nowinkami skazujemy się na nudną pracę, której nikt inny nie chce wykonać.
  • Tomasz Skraskowski - Młody pasjonat programowania, kodzi od 12 roku życia. Wychowany na C++, lecz w ostatnich latach skupiony głównie na C#.

Najbardziej lubi rozwijać zdecentralizowane systemy back-endowe, ale ceni sobie możliwość dowiezienia projektu przez wszystkie warstwy, dlatego rozwija się również w dziedzinie front-end.

W wolnym czasie poszerza i utrwala wiedzę oraz umiejętności tak zwanego Software Craftsmanship i pisuje na blogu www.softwaredeveloper.

Profile of employers

Similar events