Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

70. spotkanie Toruń JUG - O "Systemach RAG" oraz "Dobrym wejściu w AWS"

70-spotkanie-torun-jug-o-systemach-rag-oraz-dobrym-wejsciu-w-aws
Event:
70. spotkanie Toruń JUG - O "Systemach RAG" oraz "Dobrym wejściu w AWS"
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
27.03.2024 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wmii
Address:
Fryderyka Chopina 12
Description:

Cześć!


Zapraszamy Was na 70. spotkanie Toruń JUG! 27 marca w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18) w sali S9 spotykamy się z Wami oraz naszymi Prelegentami.

Dla przypomnienia - jak zwykle wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. UWAGA: ze względów formalnych musieliśmy ograniczyć liczbę osób, więc jeżeli będziecie wiedzieć, że nie przyjdziecie a się zapisaliście to zwolnijcie miejsce dla innej osobyDruga rzecz - w celu poprawnej identyfikacji prosimy w miarę możliwości o podanie imienia i nazwiska w profilu meetupowym.


I jeszcze trochę ogólnego info...


Dzięki Simplito będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG), a oprócz tego sporo fantów dla Was przygotowali:

  • JetBrains -> vouchery na oprogramowanie,
  • Allegro -> książki,
  • Helion -> książki

Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Deer Bear Pub ;)

A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


"Systemy Retrieval-Augmented Generation (RAG): jak działają i jak sprawdzić czy aby dobrze?"

Prezentacja łagodnie wprowadzi słuchacza w tematykę GenAI i Retrieved-Augmented Generation (RAG). Opowiem o tym co to są RAG-i, jakie są ich wady i zalety oraz jakie komponenty są nam potrzebne do zbudowania prostego RAG-a. Zmierzymy się też z mierzeniem ich wydajności (pun intended), co nie jest łatwym zadaniem. Opowiem o tym jak w Tweagu pracowaliśmy nad własnymi systemami RAG oraz czego się przy okazji nauczyliśmy. Przedstawię framework do ewaluacji części "Retrieval" całego systemu.


O prelegentce:

Maria Knorps – Senior Data Engineer @Tweag/Modus Create. Łączy zdolności analityczne i naukowe korzenie z umiejętnościami programistycznymi (ostatnio głównie Python, choć były też czasy Haskella). W Modus Create, Maria jest członkiem dwóch grup technicznych: GenAI w której zajmuje się rozwijaniem systemów RAG oraz Data Engineering, gdzie rozwija open-sourcowy dependency checker FawltyDeps dla projektów Pythonowych. Ceni czysty, reprodukowalny kod oraz dba o dobry przebieg projektów.

Łącząc karierę z byciem mamą, znajduje ograniczony, ale cenny czas na hobby: podróże motocyklowe i wycieczki górskie.


"Architecting for Success and Optimizing for Longer Runways"

Jak wejść w chmurę AWS, nie popełniając przy tym kosztownych błędów. Jako punkt wyjścia posłuży mi rzeczywista sytuacja z jednego z dużych międzynarodowych banków, którą można by określić mianem antypatternu. Ponadto kilka wskazówek, by używanie AWS było dla nas łatwiejsze, bardziej przewidywalne i przejrzyste.


O prelegencie:

Wojciech Orzechowski - Solution Architect @ kreutzwerker. 17 lat w IT w różnistych dziedzinach, a od 7 lat infra na AWS w różnych smakach i wydaniach. Prawie wszystkie certy AWS, łącznie z AWS Champion Trainer. Członek Mensa Polska :)

Profile of employers

Similar events