pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

74. Spotkanie Data Community Katowice

Event:
74. Spotkanie Data Community Katowice
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
28.09.2017 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Altkom Akademia S.A.
Address:
Plac Generała Józefa Bema 2 Wejście C
www:
Agenda:
  • 17:55 - 18:00 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania 
  • 18:00 - 19:15 — "Performance Troubleshooting Using Wait Statistics" - Paul S. Randal 
  • 19:15 - 19:45 — Przerwa integracyjna, networking 
  • 19:45 - 20:45 — "Ukryte aspekty pracy z SQL Server" - Adrian Chodkowski 
  • 20:45 - 20:50 — Zakończenie spotkania. 
Description:

Witam po wakacjach! Zaledwie kilka dni minęło od konferencji SQLSaturday Katowice, a tuż za rogiem pierwsze jesienne spotkanie naszej grupy, na które serdecznie zapraszam! Zaczynamy mocnym wejściem - Paul Randal wystąpi w sesji online, a Adrian Chodkowski na miejscu. Oprócz sesji będzie drobny poczęstunek i okazja do rozmów. 

Spotykamy się w czwartek 28 września 2017 r. o 17:55 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). 

Performance Troubleshooting Using Wait Statistics 

One of the first things you should check when investigating performance issues are wait statistics - as these can often point you in the direction for further analysis. Unfortunately many people misinterpret what SQL Server is telling them and jump to conclusions about how to solve the problem - what is often called 'knee-jerk performance tuning'. In this session, you will learn what waits are, how to analyze them, and potential solutions to common problem patterns. 

  • PAUL S. RANDAL 

SQLskills.com CEO / Owner, SQL Server MVP since 2008 

Paul’s an author, consultant, and top-rated speaker having spoken at PASS, TechEd, SQLintersection, and numerous other events around the world. He spent 9 years working on the SQL Server team, writing DBCC CHECKDB, and ultimately responsible for the entire Storage Engine. In 2007 Paul left Microsoft to co-own and run SQLskills.com, and has been a SQL Server MVP ever since. When he's not tweeting, blogging, or helping someone recover from a disaster, he's likely to be underwater somewhere in the world with his wife, Kimberly L. Tripp.  

Ukryte aspekty pracy z SQL Server 

W dobie super wydajnych i samo-optymalizujących się serwerów nasze zapytania czasem działają w sposób nieprzewidywalny. Mimo, że wszystko na pierwszy rzut oka powinno działać bez zarzutów to obserwujemy zwiększone zużycie zasobów, stany oczekiwania związane z blokadami czy też ruch po stronie tempdb. Co jest tego powodem? Podczas sesji przedstawione zostaną nie do końca oczywiste aspekty pracy z SQL Server, które mogą mieć znaczy wpływ przede wszystkim na wydajność nie tylko naszych zapytań ale również całego serwera bazodanowego. Całość okraszona zostanie zestawem praktycznych przykładów i porad, które pomogą zrozumieć i zdiagnozować konkretne przypadki i błędy. 

  • ADRIAN CHODKOWSKI 

Ekspert z zakresu platformy danych i business intelligence. Posiadacz licznych certyfikatów takich jak MCP, MCSA, MCSE związanych z platformą danych Microsoft i rozwiązań Business Intelligence. Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi firmy Microsoft -od optymalizacji baz OLTP po pisanie skryptów w języku M w katowickim oddziale firmy JCommerce. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami platformy danych Microsoft. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding, autor bloga seequality.net. W sferze zawodowej interesują go przede wszystkim technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.

Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Katowice

Netizens
Software House

Katowice
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, Redis, CSS3...
typ projektów:
projekty dla klientów i własne produkty
1 oferta pracy
 
Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
9 ofert pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Similar events