Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

98. spotkanie Data Community Krakow

Event:
98. spotkanie Data Community Krakow
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
09.10.2019 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości
Address:
al. Kijowska 14, 6k
Agenda:
  • 17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 17:40 – 18:40 Lepsze wrogiem znanego - Extended Events - Tomasz Libera
  • 18:40 – 19:00 Networking
  • 19:00 – 20:00 Zapomniane funkcjonalności SQL Server - Michał Sadowski
  • 20:00 - 20:05 Zakończenie spotkania
Description:

Po długiej wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy Data Community.


Lepsze wrogiem znanego - Extended Events - Minęło już ponad 10 lat (SQL 2008) od udostępniania pierwszej wersji i 7 lat od zaprezentowania interfejsu graficznego do Extended Events. Profiler już dawno został oznaczony przez Microsoft jako funkcjonalność zaplanowana do usunięcia z produktu SQL Server.

Mimo to, kiedy pytam na szkoleniach - osób o niewielkim (i krótkim) bądź średnim doświadczeniu w pracy z SQL Server kto zna Extended Events, a kto Profiler-a - na pierwsze pytanie prawie nikt nie podnosi ręki, a Profiler jest znany większości.

W czasie sesji zastanowimy się skąd taka popularność niewygodnego, niewydajnego i nierozwijanego narzędzia względem nowoczesnego, zintegrowanego z SSMS Extended Events.

Zaprezentuję całą masę przykładów, która (mam nadzieję) - przekona Was do przesiadki na to drugie rozwiązanie.


Zapomniane funkcjonalności SQL Server - Silnik bazy danych Microsoft SQL Server ewoluuje od wersji 2005, gdy został znacząco zmieniony SQLOS. Od tego czasu, co nowe wydanie, dodawane są nowe funkcjonalności które mogą ułatwić nam pracę oraz spowodować, że nasze zapytania będą wykonywane znacznie szybciej. Na sesji omówię oraz przestawię przykłady działania takich funkcjonalności jak: flagi śledzenia, opcje związane z zrównolegleniem zapytań oraz opcje dostępne przy tworzeniu indeksów. Oczywiście wszystkie te opcje dostępne są we wspieranych wersjach silnika Microsoft SQL Server (2012 i wyżej).


BIO

Tomasz Libera - MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.

Prowadzi szkolenia on-line z zakresu SQL Server, oraz kanał na YouTube w ramach którego co tydzień udostępnia nagrania dot. ciekawych możliwości SQL Server www.kursysql.pl

Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.


Michał Sadowski – ekspert bazodanowy z dużym doświadczeniem we wspieraniu decyzji architektonicznych klientów, przeglądów infrastruktury oraz doradztwa w zakresie baz danych i aplikacji opartych o Microsoft SQL Server. Udokumentowane sukcesy w pracy jako konsultant platformy danych zarówno w chmurze, jak i lokalnie dla klientów z całego świata. Pomaga w zadaniach inżynierskich związanych z usprawnianiem procesów biznesowych, optymalizacją wykorzystania infrastruktury, skróceniem czasu odpowiedzi aplikacji bazodanowych poprzez dostrajanie wydajności i zarządzanie zapytaniami, opracowanie i wykonanie migracji aplikacji do najnowszych wersji. Lider krakowskiej grupy Data Community oraz aktywny prelegent na konferencjach związanych z SQL Server w Polsce i Europie. Posiada wiele branżowych certyfikatów takich jak: Microsoft Certified Trainer, MCSA: Azure Administrator, MCSE: Data Platform, MCSE: Data Management and Analytics, MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, MCSA: SQL Server 2012/2014/2016, MCSA: Windows Server 2008/2012/2016 oraz wiele innych.
Profile of employers

Similar events