Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

98. Spotkanie Data Community (PLSSUG) we Wrocławiu

Event:
98. Spotkanie Data Community (PLSSUG) we Wrocławiu
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
21.11.2019 (thursday)
Time:
17:50
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Pub Wędrówki
Address:
Podwale 37/38
Strona www:
Agenda:
  • 17:50 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 18:00 – 19:00 Tomasz Krawczyk - Data Lake w praktyce
  • 19:00 – 19:40 Networking
  • 19:40 – 20:40 sesja 2
  • 20:40 - 21:00 Zakończenie


Description:

Zapraszamy na, jak zawsze darmowe, spotkanie Wrocławskiej grupy pasjonatów technologii Microsoft SQL Server oraz Data Platform.


Dzięki stałej współpracy z firmą Objectivity możemy spotykać się w ciekawym i całkiem sporym pubie Wędrówki. Szczegóły poniżej w sekcji Lokalizacja.


Data Lake w praktyce


Data Lake to nie tylko nieograniczony magazyn na różnego rodzaju dane, ale także koncepcja przechowywania i przetwarzania dużych zbiorów danych, nazywanych powszechnie Big Data. W trakcie sesji podzielę się moimi doświadczeniami związanymi z budowaniem skalowanych rozwiązań analizy danych w oparciu usługi takie jak Azure Data Lake, Azure Data Factory, Azure Databricks czy Azure Data Explorer. Spróbujemy również zoptymalizować koszty przetwarzania danych poprzez użycie kolumnowych formatów plików, partycjonowania danych czy mechanizmów external tables.


Bio prelegentów:

TOMASZ KRAWCZYK


Projektant i programista z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań opartych o stack technologiczny Microsoftu. Pasjonat nowych technologii związanych z Cloud, Big Data i Data Science.


Na co dzień zajmuje tworzeniem rozwiązań opartych o Microsoft Azure Cloud Computing Platform (Azure Databricks, Azure Data Lake, Azure Data Factory, Azure HDInsight). Można mnie spotkać na katowickich spotkaniach grupy Data Community, a próbki moich rozwiązań znaleźć na https://github.com/cloud4yourdata/

Profile of employers

Similar events