Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

[BIA] 14 spotkanie Microsoft Azure User Group w Białymstoku

Event:
[BIA] 14 spotkanie Microsoft Azure User Group w Białymstoku
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
05.06.2019 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wielki Gatsby
Address:
Sienkiewicza 63
Description:

Czerwiec będzie udanym miesiącem, nie mogłoby być inaczej skoro rozpoczyna się spotkaniem z chmurą. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca i zbieramy się jak zwykle pierwszej środy miesiąca w restauracji Wielki Gatsby przy ulicy Sienkiewicza 63(https://www.facebook.com/wielkigatsbysienkiewicza63/) o godzinie 18:00.


Kontynuując tradycję chcemy Cię zaprosić na aż trzy sesje - dwie pełnowymiarowe i jedną nieco krótszą. Tym razem konstruktywnie spędzimy czas przy prezentacjach, które pokażą nam - Patrycjusz Jaskurzyński, Adam Skibicki oraz Rafał Hryniewski


  • Patrycjusz Jaskurzyński - Aplikacje WEB z wykorzystaniem Azure App Services


Opis: Azure App Services to doskonałe rozwiązanie do tworzenia skalowalnych aplikacji Web.

Przy współpracy między innymi z cachem Redis, Application Insights, Application gateway, DevOps pozwala zbudować zaawansowane rozwiązania na miarę najbardziej wymagających klientów. Podczas wystąpienia podzielę się moimi doświadczeniami z zastosowania tego rozwiązania.


BIO: Jestem programistą z ponad 10 letnim doświadczeniem, pracuje w firmie Intive z aplikacjami opartymi o cms Sitecore wykorzystującymi chmurę Azure. Jestem wielkim fanem chmury oraz sportów motocyklowych.


  • Adam Skibicki - Azure Storage


Opis: Azure Storage to rozwiązanie do magazynowania danych w chmurze Azure. Jest ono podzielone na kilka mniejszych usług: Table, Queue, Blob i File Share. W tej prezentacji postaram się dokładnie omówić je wszystkie ze zwróceniem uwagi na ich ciekawsze zastosowanie i mniej oczywiste cechy. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat magazynowania danych w chmurze Azure to nie może cię zabraknąć na tej prezentacji.


BIO: Szalony programista w Billennium. Pasjonat chmury Azure, GameDevu i Unity. Bloger na https://programowanienaostro.pl. Uwielbia bawić się usługami chmurowymi i testować nowe rozwiązania. Najbliżej mu do .NET-u, ale nie boi się też pobrudzić sobie klawiatury Javą, c++, czy JavaScriptem. W wolnym czasie preferuje aktywny wypoczynek m.in. Airsoft, czy sztuki walki.


  • Rafał Hryniewski - Shit happens - achieve extensibility, modularity and loosely coupled architecture with events


Opis: Architektura oparta o zdarzenia nie jest niczym nowym. Już od wielu lat pozwala nam zmniejszyć powiązania między poszczególnymi modułami naszych aplikacji, a najwięksi chwalą się, że dzięki zdarzeniom i mikroserwisom są w stanie szybko i sprawnie skalować swoje aplikacje w reakcji na zwiększone obciążenie.

W swojej prezentacji przedstawię kilka różnych przykładów, które pokażą Ci potęgę i użyteczność zdarzeń. Zaczniemy od najprostszych możliwych zdarzeń w monolicie, przejdziemy przez ich zastosowanie w architekturze mikroserwisowej, aż po kilka sztuczek, które przy wykorzystaniu pewnych usług w chmurze pozwolą Ci na zdefiniowanie zdarzenia i uruchomienie odpowiedniego procesu biznesowego bez najmniejszej nawet ingerencji w istniejącym kodzie lub infrastrukturze.


BIO: Na co dzień pracuję jako .NET Developer w Billennium. Oprócz tego zajmuję się chmurą, bazami danych i wszystkim co nowe i ciekawe. Jestem jednym z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku i jednym z organizatorów konferencji Programistok. Bywam też na przeróżnych spotkaniach w Polsce jako prelegent. Od czasu do czasu bloguję, a w wolnych chwilach sięgam po książki i komiksy lub zamieniam się w szalonego kucharza amatora.


Spotkanie zakończymy panelem dyskusyjnym, którego naprawdę nie można przegapić będąc na spotkaniach naszej grupy.


Serdeczne i gorące podziękowania należą się naszym partnerom - Elastic Cloud Solutions, Billennium, Intive, Bottega It Minds, JetBrains oraz oczywiście gospodarzowi - Wielki Gatsby - restaurant & cocktail bar!


Mam nadzieję, że będziesz z nami, do zobaczenia!

Profile of employers

Similar events