Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Bydgoszcz JUG - Meetup #57

bydgoszcz-jug-meetup-57
Event:
Bydgoszcz JUG - Meetup #57
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
21.05.2024 (tuesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej
Address:
Profesora Sylwestra Ka liskiego 7
Description:

Zapraszamy Was na kolejny #57 meetup Bydgoszcz JUG w formie light.


Naszymi gośćmi będą:

Adam Sobański i Kacper Żuchowski - "Boty do komunikatora Discord w Javie"

Zaprezentujemy jak się tworzy prostego bota do Discord'a przy użyciu Javy oraz wrappera JDA. Opowiemy czym jest Discord oraz kiedy warto używać botów. Nasz projekt ma zaimplementowane komendy przy użyciu starej (czytanie tekstu) oraz nowej (slash commands) metody. Opowiemy czym się różnią oraz przedstawimy wady oraz zalety każdego rozwiązania. Dodatkowo przedstawimy czym jest Embed oraz co można w nim zmieniać.


O prelegentach:

Adam Sobański

Jestem informatykiem oraz programistą z doświadczeniem 8 lat spędzonych w różnych językach, głównie rodziny C lecz również napotkałem się na Python , JS oraz Java.

Kacper Żuchowski

Jestem studentem drugiego roku Informatyki stosowanej.


Hubert Szydłowski - "Jak zautomatyzować proces budowy oprogramowania? Podstawy Mavena."

Jak szybko i dobrze budować aplikacje w języku Java? Opowiem czym jest Maven. Porównam go z jego największym konkurentem, czyli Gradle. Pokaże jak wygląda proces budowania na przykładzie prostej aplikacji.

O prelegencie:

Student drugiego roku Informatyki Stosowanej na Politechnice Bydgoskiej. Członek Koła Naukowego Programistów. Z racji kierunku pasjonat nowoczesnych technologii. Prywatnie fan piłki nożnej i miłośnik motoryzacji.


Kacper Owczarek - "Przetwarzanie obrazów w Javie, czyli OpenCV"

Przetwarzanie obrazów występuje w różnych dziedzinach naszego życia, m.in. w medycynie czy w przemyśle. Jednak nie każdy wie, jak mechanizmy przetwarzania obrazów działają zakulisowo w rzeczywistości. Podczas tej prezentacji omówione zostaną podstawowe operacje, takie jak wczytywanie, przetwarzanie i analiza obrazów przy użyciu jednej z najpopularniejszych bibliotek do przetwarzania obrazów, czyli OpenCV, oraz Javy (w tym podstawy detekcji krawędzi, wykrywania obiektów, rozpoznawania twarzy oraz integracji OpenCV z JavaFX).

O prelegencie:

Jestem studentem 4 semestru na kierunku Informatyka Stosowana na Politechnice Bydgoskiej. Interesuję się nowinkami technologicznymi, drukiem 3D oraz klasycznymi samochodami. Lubię ciągle poznawać i rozwijać moje umiejętności w różnych technologiach oraz językach programowania. Jestem również w tych 4.05% ludzi na świecie, którzy na co dzień korzystają z dystrybucji Linux jako głównego systemu operacyjnego.

Profile of employers

Similar events