pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

Consdata Tech #3 | OpenShift

Event:
Consdata Tech #3 | OpenShift
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
14.11.2019 (thursday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
+Jeden
Address:
Za Bramką 1
www:
Description:

[O spotkaniu]


Na trzecim spotkaniu z cyklu Consdata Tech zagłębimy się w świat DevOpsów, a dokładniej weźmiemy pod lupę platformę orkiestracji kontenerów OpenShift, będącej jedną z dystrybucji Kubernetesa. Podczas tych kilku godzin, gdzie teoria splecie się z praktyką, dowiesz się, w jaki sposób skutecznie budować i wdrażać aplikacje, używając tego właśnie narzędzia - w szczególności pochylimy się nad różnymi strategiami deploymentów oraz przyjrzymy się możliwościom, jakie oferuje OpenShift w zakresie CI/CD.


[O projekcie]


Consdata Tech to inicjatywa, której celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń w środowisku programistów. Stawiamy na interakcje z prelegentem i innymi uczestnikami spotkań, dlatego wydarzenie organizujemy w formie cyklicznych meetupów.


[Dla kogo]


Projekt zorganizowany został przez PROGRAMISTÓW dla PROGRAMISTÓW. Dlatego jeśli interesujesz się technologiami, chcesz dowiedzieć się czegoś o OpenShift lub wymienić swoimi doświadczeniami, poznając przy tym nowych ludzi z branży - koniecznie weź udział w Consdata Tech!


[Szczegóły]


DATA: 14.11

START: 17:00 (REJESTRACJA OD 16:45)

MIEJSCE: Plus jeden, ul. Za bramką 1 w Poznaniu.


[PRELEGENCI]


1. Andrzej Goławski - Od ponad 15 lat programista i projektant systemów wspomagających zarządzanie statkami powietrznymi w powietrzu i na ziemi. Zawodowo związany z Portami Lotniczymi i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Dodatkowo od ponad 5 lat pracuje w OSEC, gdzie prowadzi szkolenia i konsultacje z szeroko rozumianego oprogramowania middleware. Pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch urwisów.


Temat: Ci/CD w OpenShift

Opis: CI/CD to praktyki, które w świecie programistycznym są obecne od wielu lat. Można rzec, że stanową przyjęty standard i zostały na trwałe wpisane w proces wytwarzania oprogramowania.

Mimo, że wydają się oczywiste w zastosowaniu, są sytuacje, gdy ich wdrożenie w danej organizacji napotyka na trudności. Mając tę świadomość, twórcy OpenShift uczynili wparcie dla CI/CD jedną z priorytetowych funkcji tej platformy. W swoim wystąpieniu pokażę, jak w prosty i szybki sposób można stworzyć pipeline odpowiedzialny za ciągłe budowanie oraz wdrażanie aplikacji w ramach platformy OpenShift. Teorię poprę przykładami zaprezentowanymi na "żywym organizmie" - czyli działającej instancji OpenShifta.


2. Marek Jurkiewicz - Senior Java Developer w Consdata - Entuzjasta programowania oraz gier karcianych. Fan marvela, w wolnym czasie przemierza kilometry na rowerze.


Temat: OpenShift - Strategie deploymentów

Opis: Obecnie istnieje kilka podstawowych technik wdrażania i aktualizacji aplikacji. Wybór odpowiedniej strategii może być kluczową decyzją dla bezpiecznego i bezprzerwowego wdrażania. W tej prezentacji chciałbym przedstawić kilka sposobów wdrażania wersji w oparciu u mechanizmy, jakie dostarcza nam platforma OpenShift.


[Zapisy]


1. Zaznacz, że bierzesz udział: https://www.meetup.com/pl-PL/Consdata/events/263997125/

2. Dołącz do grupy Consdata na MeetUpie.


[Streaming]


Dla osób, którym nie uda się dotrzeć na wydarzenie umożliwiamy transmisję online http://consdata.tech/streaming


[Więcej o nas]


Podczas spotkania nie zabraknie nagród, czasu na networking oraz dobrego jedzenia.


Widzimy się już 14 listopada 2019 w +jeden o 17:00!


You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events