Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

C_tech #1 Wprowadzenie do JLupinNextServer/Kanban

Event:
C_tech #1 Wprowadzenie do JLupinNextServer/Kanban
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
20.09.2018 (thursday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Budynek Green2Day
Address:
ul. Szczytnicka 11
Agenda:
  • 18:30-19:30 - "Wprowadzenie do JLupinNextServer" - Bartek Kuczyński


Architektura mikroserwisowa to, Architektura mikroserwisowa tamto. A później okazuje się, że trzeba walczyć z wieloma problemami na różnych poziomach i w różnych technologiach, a ja bym chciał mieć to wszystko na ukochanym JVMie. po to właśnie jest JLupin. W prezentacji omówię jak zacząć przygodę z tym narzędziem. Jakie są zalety, wady i czym różni się ono od innych. Prezentacja jest skierowana przede wszystkim do osób, które szukają metody na (prawie) bezbolesne wejście w architekturę opartą o mikroserwisy, ale są przerażone ilością różnych technologii, która nagle ""wypada znać"". JLupin pozwala na bezpieczny start w tym świecie oraz używanie narzędzi i rozwiązań, które już dobrze znam.


Bartek Kuczyński

Z komputerami mam do czynienia od 4 roku życia gdy w domu pojawił się ZX Spectrum, a ja dzielnie zapisałem cały ekran literką A. Później moja droga była typowa, czyli noce zarwane przy “duuumie” i “maralu kombacie”, aż na początku liceum zacząłem się bawić w programowanie. Najpierw były to makra VB dla Excela, a później proste programy w VB. Na studiach zainteresowałem się Javą, ale “przy okazji” poznawałem FORTRANa i C. Obecnie pracuję jako lider zespołu programistów i zajmuję się aktywnym psuciem kodu..


  • 19:30-20:30 - "Kanban - jak pracować lepiej" - Michał Dusiński


Łatwo otwierać kolejne taski i tematy, a każdy jest coraz bardziej zawalony robotą. Pracujesz w stresie, roboty przybywa, a nie ubywa, deadline zbliżają się nieubłaganie, a prawie nic nie jest gotowe. Pora zacząć kończyć, a przestać zaczynać.


Michał Dusiński

Z zawodu Tata :) pozostały czas od 20 lat spędził w IT. Doświadczony programista i przedsiębiorca, od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, a ostatnio w burzliwym i pełnym wątpliwości związku z Machine Learning i Sztuczną Inteligencją. Często trener, czasem Product Owner, sporo architekt i programista, wieloletni Scrum Master - zawsze Agile Evangelist. Mentor Google. Pasjonat innowacyjnej edukacji. Jak mocno by nie wierzył w technologię, to zawsze bardziej wierzy w ludzi.


  • 20:30-21:30 #Networking & Pizza


Description:

C_tech to inicjatywa zapoczątkowana przez programistów. Myśląc o stworzeniu meetupu, chcieliśmy wybrać tematy ogólne, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz części merytorycznej czeka na Ciebie zimne piwo, kawa oraz pizza.


Profile of employers

Similar events