Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

[ C_tech ] Shit happens

Event:
[ C_tech ] Shit happens
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
28.04.2021 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Strona www:
Description:

Zapraszamy na spotkanie grupy technologicznej C_tech - kolejny raz online już 28 kwietnia o godzinie 18:00!


Przenosimy nasz legendarny meetup do sieci i łączymy się z naszym prelegentem w jego domu.


Na meetupie do wygrania 2x indywidualne licencje JetBrains - zostań do końca wydarzenia!


Transmisja odbędzie się na fanpagu Connectis_ (link aktywny w dniu wydarzenia od godziny 17:30 - http://bit.ly/C_tech_12).


Co przed nami?


Rafał Hryniewski w 2 prezentacjach:


1. Shit happens – achieve extensibility, modularity and loosely coupled architecture with events


Architektura oparta o zdarzenia nie jest niczym nowym. Już od wielu lat pozwala nam zmniejszyć powiązania między poszczególnymi modułami naszych aplikacji, a najwięksi chwalą się, że dzięki zdarzeniom i mikroserwisom są w stanie szybko i sprawnie skalować swoje aplikacje w reakcji na zwiększone obciążenie.


W swojej prezentacji przedstawię kilka różnych przykładów, które pokażą Ci potęgę i użyteczność zdarzeń. Zaczniemy od najprostszych możliwych zdarzeń w monolicie, przejdziemy przez ich zastosowanie w architekturze mikroserwisowej, aż po kilka sztuczek, które przy wykorzystaniu pewnych usług w chmurze pozwolą Ci na zdefiniowanie zdarzenia i uruchomienie odpowiedniego procesu biznesowego bez najmniejszej nawet ingerencji w istniejącym kodzie lub infrastrukturze.


2. Large scale, distributed and reliable messaging with Kafka


Messaging w naszych aplikacjach nie pojawia się zawsze, jednak kiedy mowa o rozproszonych systemach, CQRSach, zdarzeniach czy ogromnych ilościach danych z czujników, to często będziemy mieli z nim do czynienia. Problemów, które wymagają rozwiązań tego typu jest mnóstwo. Narzędzi do ich rozwiązania jest nieco mniej, ale również sporo.


Jednym z takich narzędzi jest Kafka. Podczas prezentacji pokażę Ci jakie możliwości daje, jak szybko zacząć z niej korzystać i wspólnie zastanowimy się nad tym czy jest lekiem na całe zło w Twoim projekcie. Pomyślimy też kiedy inne rozwiązania nie dają rady, a kiedy Kafka będzie overkillem.


Rafał Hryniewski - Białostoczanin z dziada pradziada, w którego żyłach płynie tyle samo krwi białych niedźwiedzi co octu po śledziach. .NET Developer i Team Leader w Billennium. Entuzjasta chmury, baz danych i wszystkiego co nowe i w jakikolwiek ciekawe. W naszej społeczności działa jako jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku oraz jedna z wielu osób odpowiedzialnych za Programistok.


Do zobaczenia!

Profile of employers

Similar events