Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Data Community - Online meeting #8

Event:
Data Community - Online meeting #8
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
21.05.2020 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 - wprowadzenie
  • 18:10 - 19:10 - Grzegorz Stolecki - "Jak korzystać z interfejsów REST?"
Description:

Chcesz wiedzieć co to jest i jak korzystać z bardzo popularnego źródła danych jakim jest REST. Wobec czego nie może Cię zabraknąć na naszym spotkaniu w czasie którego Grzegorz Stolecki odpowie nam na te oraz inne pytania, a sam REST jako źródło danych nie będzie miał już przed nami żadnych tajemnic.


Abstrakt:

Wiele źródeł dostępnych w internecie pozwala na pobieranie danych poprzez interfejsy REST. Ich wykorzystanie polega na odpowiednim sformułowaniu zapytania oraz przetworzeniu odpowiedzi zwykle dostarczanej jako dokument XML lub JSON. Są one niezwykle popularne i stosowane przez wiele instytucji życia publicznego, które w ten sposób dają dostęp do swych zbiorów danych. W trakcie sesji zademonstrowane zostanie ładowanie danych z REST API z wykorzystaniem Power Query oraz skryptów w języku R.


Bio prelegenta:


Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL.


Od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia zajmuje się fascynującym światem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań.


Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Aktywny prelegent na konferencjach SQL Day i innych spotkaniach branżowych. Można go często spotkać na spotkaniach Polish SQL Server Group. W latach 2009 – 2016 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.

Profile of employers

Similar events