Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Deploy on Friday #1 | Onwelo Meetup | Katowice

deploy-on-friday-1-onwelo-meetup-katowice
Event:
Deploy on Friday #1
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
23.11.2023 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Strefa Centralna
Address:
pl. Sejmu Śląskiego 2
Agenda:

Jaki jest plan wieczoru?


18:00 – odbiór welcome packów, zaopatrzenie się w napoje i zajęcie miejsc


18:10 – pierwsza prezentacja

Marek Chrapek

Working with legacy code – how to sleep soundly after a release?


Każdy chciałby pisać greenfield… Najlepiej taki, w którym może eksperymentować, bo jeszcze nie jest na produkcji. Brak użytkowników oznacza brak zgłaszanych błędów, a brak zgłaszanych błędów to spokojny sen. Czy praca z odziedziczonym systemem, który ma ogromny dług technologiczny, musi oznaczać bezsenność? Czy zawsze jedyną ścieżką jest przepisanie aplikacji? Po tylu latach pracy z różnymi systemami na różnym etapie rozwoju mam już za sobą kilka nieprzespanych nocy. Podczas prezentacji podzielę się metodami i narzędziami, które pozwoliły mi nie budzić się w nocy z paniką, myśląc o nadchodzącym poranku.


40 minut + przerwa na dyskusję i uzupełnienie płynów


19:10 – druga prezentacja

Jakub Jarzyński

The science of everyday computer science.


Od 10 lat programuję aplikacje back-endowe. Obecnie – w zagranicznym startupie. Dla kolegów z pracy nie studiowałem informatyki, tylko „computer science”. Czym jest komputer, oczywiście wszyscy wiemy, ale czy potrafilibyście wyjaśnić, ile w Waszej codziennej pracy jest elementu „science”? Udowodnimy, że im jest go więcej, tym lepiej. Czeka nas 40 minut rozmowy o prostokątach, strzałkach, TDD i DDD. Ale przy tej okazji przemycimy również temat dotyczący sposobu zaoszczędzenia ponad 40 godzin czasu pracy w roku, przez kolejne 10 lat.


40 minut + przerwa na dyskusję i pożywienie się


20:10 – trzecia prezentacja

Daniel Pokusa

Linux Terminal — boost your efficiency!


W ostatnim czasie możemy zauważyć, jak wiele popularnych rozwiązań oferuje swoje własne aplikacje konsolowe (CLI). Wystarczy wymienić takie narzędzia jak: Git, Gradle, Maven, Quarkus, Npm, Ng, Aws czy Kubectl. Jak sądzisz – dlaczego? Zapraszam Cię na spotkanie, w trakcie którego przybliżę terminal systemu Linux i pokażę, że jest bardzo przydatnym narzędziem dla programisty (niezależnie od systemu, z jakiego korzysta!). Zaproponuję również zestaw innych pomocnych narzędzi oraz zaprezentuję, w jaki sposób można efektywnie (i efektownie! :)) wykonać wiele codziennych zadań przy jego pomocy. Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej drogi, czy zaczynasz dzień od uruchomienia swojego ulubionego emulatora terminala systemu Linux – ta prezentacja jest dla Ciebie!

40 minut + dyskusja


Prezentacje zostaną poprowadzone w języku polskim.

Po prezentacjach zapraszamy na networking.

Description:

Przed Wami piątkowe popołudnie. Jesteście już w blokach startowych, żeby rozpocząć upragniony weekend. Nikt nie myśli o bugach, niedomknięte taski patrzą z wyrzutem – wiedzą już, że żadna sensowna linijka kodu nie powstanie aż do poniedziałku. Wtedy właśnie zjawia się Product Manager, by przekazać radosną nowinę – pilny release na ASAP. I już wiecie, że wizja odejścia od komputera odpłynęła bezpowrotnie. O tych i innych urokach programowania, oraz o tym, jak sprawić, żeby praca z kodem była przyjemnością, a nie udręką, porozmawiamy podczas cyklicznych spotkań pod hasłem Deploy on Friday. Pierwsze z nich – już 23 listopada! 


Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują na nie zapisy.


Spotkania te będą skierowane do wszystkich, którzy poszukują nowych perspektyw, technik i tajników związanych z projektowaniem, wdrażaniem oraz testowaniem aplikacji.

Participants (1):

Similar events