Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Django Girls Wroclaw

Event:
Django Girls Wrocław
Event type:
Workshops
Category:
IT
Topic:
Date:
09.01.2015 (friday) - 10.01.2015 (saturday)
Time:
18:30
Price:
Free
City:
Place:
SMT Software
Address:
ul. Kościuszki 29
Registration:
Strona www:
Description:
Dziewczyny z Django Girls Wrocław chętnie pokażą Ci, że programowanie nie tylko nie jest straszne, ale może też być przyjemne i można się przy nim dobrze bawić!
Django Girls, czyli darmowe warsztaty z tworzenia aplikacji internetowych w języku Python, są skierowane do kobiet, które z programowaniem nie miały jeszcze do czynienia. Pierwsza edycja miała miejsce w Berlinie w lipcu 2014 roku i została zorganizowana przez dwie Polki: Olę Sitarską i Olę Sendecką. Wydarzenie to spodobało się na tyle, że zainspirowało kobiety na całym świecie do organizowania kolejnych, opartych na tej samej koncepcji, warsztatów. W Polsce Django Girls zagościły już w Warszawie, Krakowie i Łodzi, a kolejne spotkania – we Wrocławiu i Szczecinie – są zaplanowane na przyszły rok.
Wrocławska edycja odbędzie się 10 stycznia 2015 (w piątek wieczorem zarezerwuj czas na installation party!). W trakcie warsztatów uczestniczki stworzą swoją pierwszą stronę internetową, poznają język programowania Python i tytułowe środowisko Django. Dowiedzą się też, w jaki sposób strona internetowa pojawia się w internecie, czym jest HTML i CSS, oraz dlaczego strony internetowe nie powinny być serwowane z komputerów, które mamy w domach. Zajęcia prowadzone są w trzyosobowych grupach pod nadzorem programistek, które dobrowolnie chcą przekazać swoją wiedzę innym kobietom.
Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz odnośnik do formularza rejestracyjnego można znaleźć na stronie:
http://djangogirls.org/wroclaw/
 

Profile of employers

Similar events