Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
This event has already taken place. Check upcoming events

Dlaczego większość Scrum Masterów się myli w kwestii budowy zespołów?

Event:
Dlaczego większość Scrum Masterów się myli w kwestii budowy zespołów?
Event type:
Workshops
Category:
IT
Topic:
Date:
08.02.2023 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Jamf Software Poland
Address:
Skargi 6A
www:
Description:

CO I DLA KOGO?

Tym razem na meetup zaprasza Jaga (Agnieszka) Biernacka-Urban:

Tytuł jest zaczepny, ale nie bez przyczyny. Przez ostatnie lata pracowałam w bardzo różnych organizacjach, mogąc obserwować zespoły na różnych etapach, i z różnym poziomem kompetencji. Im bardziej się zagłębiałam w problem, jakim są etapy rozwoju zespołu, tym bardziej uświadamiałam sobie, że działania podejmowane przez wielu Scrum Masterów będą przynosiły negatywne skutki. Po kolejnej dyskusji na temat modelu Tuckmana postanowiłam poszukać lepszego modelu, co do którego nie byłoby takich wątpliwości. Znalazłam model, który nie tylko wpasowywał się w moje doświadczenia, ale też wyjaśniał wiele zjawisk, które obserwowałam.

Zaintrygowana poszłam z nim do osób, które uznaję za autorytet, zarówno ze świata agilowego, jak i ludzi stricte technicznych. Za każdym razem wywoływał wiele dyskusji, ale też wspólną zgodę, że jest to pierwsze narzędzie, które pozwala w tak świadomy sposób pracować liderom - Team Leaderowi, Product Ownerowi i Scrum Masterowi.

Jego wartość wynika z faktu, że opisuje również wymiar kompetencji zespołu, który jest pomijany w Tuckmanie.

Zapraszam Was na warsztaty, gdzie pokażę Wam ten model i porozmawiamy o tym, jak można go używać w różnych sytuacjach (nie tylko powstawania nowego zespołu). Acha, sam model nie jest jakimś cudem, po prostu pozwala porozmawiać o problemach, których większość z nas doświadczyła.


KIEDY?

Środa, 8 lutego 2023, 18:00-21:00


GDZIE?

Warsztat odbędzie się w siedzibie firmy Jamf Software S.A. w Katowicach przy ul. Skargi 6A (piętro 2, budynek Supersamu). Wejdź ogólnodostępnym wejściem i schodami wjedź na 2 piętro Supersamu - kieruj się za wskazówkami wprost do drzwi Jamf'a :)


ZA ILE?

Za darmo. :)


JAK DOŁĄCZYĆ?

  1. Zapisy na warsztat ruszają w środę 18 stycznia o godzinie 10:00.
  2. Nie przewidujemy dodatkowych potwierdzeń zapisów. Meetup informuje Cię, że mieścisz się w limicie i idziesz? A zatem – idziesz! Meetup twierdzi, że chwilowo trafiasz na listę rezerwową? No cóż, może jeszcze ktoś się rozmyśli i wskoczysz na jego miejsce (zgodnie z kolejnością zapisów).
  3. Prosimy osoby, które nie mają podanych pełnego imienia i nazwiska na meetup.com o przesłanie nam go w wiadomości prywatnej - nasz gospodarz ze względów bezpieczeństwa musi otrzymać listę uczestników.
  4. Pamiętaj, że dołączając, blokujesz miejsce komuś innemu. Jeśli wiesz, że nie dotrzesz, zwolnij je i pozwól skorzystać innej osobie.
  5. Czytaj uważnie automatyczne powiadomienia meetupowe (a w razie pytań i wątpliwości – pisz do organizatorów.)
  6. Przyjdź punktualnie.
  7. KTO PROWADZI?
  8. Jaga (Agnieszka) Biernacka-Urban
  9. Scrum Master z zamiłowania, bo najbardziej lubi pracować z ludźmi. Naukowiec z ciekawości, bo chce wiedzieć więcej, a że nie zawsze wiadomo, to pozostaje jej robić badania. Wierzy w to, że dzięki lepszej współpracy, można mieć zadowolony zarząd, szczęśliwego klienta i zaangażowanych pracowników, którzy lubią to, co robią. Fanka Lean’a i Agile’a, poza tym psycholog z technicznym i biznesowym backgroundem. Obecnie zajmuje się pracą z klientami i rozwijaniem Szkoły Agile Coachów i Scrum Masterów w Brass Willow.


Participants (1):

Profile of employers

Similar events