pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

Grudniowy Klub Informatyka - perspektywy profesjonalistów informatyki

Event:
Grudniowy Klub Informatyka - perspektywy profesjonalistów informatyki
Event type:
Meetup
Category:
IT
Date:
01.12.2020 (tuesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
www:
Description:

Ten Klub początkowo miał się odbyć w marcu. Teraz Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego zaprasza wszystkich na 1 grudnia (wtorek) godz 18:30 na Klub Informatyka w formule online. Spojrzymy na informatykę nie jako dziedzinę naukową, ale też jako zawód i sposób rozwiązywania trudnych zadań. Dwie odrębne, swoje autorskie wizje przedstawią nasi Znakomici Koledzy: Leszek Sołdan oraz Andrzej Pilaszek.


Motywem przewodnim pierwszej części spotkania bedzie pytanie: czy w dzisiejszej praktyce wdrażania i eksploatacji poważnych narzędzi IT jest jeszcze miejsce na prawdziwie twórczą aktywność? Czy znajdzie się miejsce dla genialnych ekspertów, albo chociaż superspecjalistów, indywidualistów, twórców, skutecznych magików. Czy może bardziej liczą się sztywne procesy i procedury (nie w programach tylko procedury organizacyjne)? W być może lekkiej formie prześledzimy całkiem poważny temat: dzisiejsze problemy i niejasną przyszłość osobowości informatyka-szamana.


W części drugiej dowiemy się co można robić w chwilach wolnych od pracy, dlaczego gry w naszym życiu są ważne i jaki to wszystko ma związek z nowymi trendami w informatyce. Spróbujemy sprowokować refleksję o tym w jaki sposób działa ludzki mózg i czym różni się od maszynowego. Zadamy sobie też zapewne pytanie: Czy istnieje coś takiego jak mózg maszyny? I czy szaman to koniecznie musi być żywy człowiek? Forma tego wystąpienia będzie także lekka, a wnioski Autora raczej całkowicie nienaukowe.


Klub będzie nagrywany a potem publikowany. Domniemywa się wyrażenie przez prelegentów i dyskutantów Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można potem znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo. noszących tag wideo.


Adres URL wydarzenia dla uczestników Klubu, na platformie Webex:

https://zg-pti.webex.com/zg-pti/onstage/g.php?MTID=e8c3911b66b192416c2e8e1a5f5b4528f

Niestety: kanapki, ciastka i napoje tym razem uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie

Participants (1):
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events