pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

GSBC#47 Jak zbudować rozwiązanie przetwarzające terabajty danych z liczników?

Event:
GSBC#47 Jak zbudować rozwiązanie przetwarzające terabajty danych z liczników?
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
27.06.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Kręgielnia Strike&Bar
Address:
Zwycięstwa 23
www:
Speakers:
Description:

Wyobraź sobie, że masz zbudować rozwiązanie, które ma przetwarzać dane pomiarowe pochodzące z pół miliona liczników, gromadzących informacje o pomiarach z 11 kanałów z częstotliwością 10-15 minut. Masz zaprojektować narzędzie, które ma w łatwy sposób skalować się do wykonywania tych samych operacji na 4 mln. liczników.


Przetworzenie terabajtów danych może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy znaleźć odpowiedzi na różne problemy biznesowe i nie wydać przy tym fortuny pieniędzy.


W trakcie prezentacji przedstawię zrealizowane przez nas rozwiązanie w oparciu o usługi dostępne w ramach chmury Microsoft Azure, takie jak: Azure Data Lake Storage, Azure Data Factory, Apache Spark oraz SQL Server. Opowiem również o tym z jakimi problemami się spotkaliśmy, jak sobie z nimi poradziliśmy oraz co i jak mogliśmy zrobić lepiej.


Kamil Dworak:


Microsoft® Certified Professional MCSA: Cloud Platform

Na co dzień pracuje w Gliwickiej firmie Future-Processing jako Big Data Developer. Programista z ponad 7-letnim stażem. Aktualnie zajmuje się współtworzeniem systemu informatycznego do przetwarzania dużej porcji danych. Miłośnik chmury obliczeniowej Microsoft Azure, Big Data oraz szeroko pojętego tematu Data Science. Od ponad 6 lat związany naukowo z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Pasjonat języków JavaScript oraz Python.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events