Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

Hackathon Women in Tech4Good

hackathon-women-in-tech4good
Description:

Cyfrowe produkty i usługi nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne? Niekoniecznie.


Korzystanie z tych rozwiązań oznacza, że ich dostawcy zużywaja zasoby związane m.in. z opracowaniem, wdrożeniem, dostarczaniem czy aktualizacją tych rozwiązań, a użytkownicy potrzebują sprzętu elektronicznego (komputerów, telefonów, tabletów itp.), który rownież zużywa zasoby, a z czasem starzeje się i zostaje wymieniony na nowszy model. Między innymi w ten sposób powstaje cyfrowy ślad węglowy.


Nie jesteśmy bezsilni wobec tego zjawiska – podejmując świadome decyzje, możemy przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu cyfrowych rozwiązan na środowisko naturalne. Więcej na temat cyfrowej ekologii będzie można dowiedzieć się w trakcie hackathonu Women in Tech 4 Good, organizowanego przez Perspektywy Women in Tech i bank Standard Chartered.


Hackathon będzie okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do zmierzenia się z zadaniem z obszaru cyfrowej ekologii, pracy zespołowej i wygrania nagród. Szczegóły zadania zostaną zaprezentowane na początku tego wydarzenia, 17 czerwca 2021.

Uczestniczki hackathonu stworzą zespoły, a nastepnie opracują rozwiazanie zadania, które na koniec dnia zaprezentują jury.


Spośród zaprezentowanych rozwiązań jury wybierze najlepsze, a zespół będący autorem tego rozwiązania otrzyma nagrody o wartości 10 tys. złotych.


Całe wydarzenie odbędzie się online.

Zapisy wystartowały!LINK do zapisów: https://app.evenea.pl/event/womenintech4good/


Zanim zgłosisz się do udziału, zapoznaj się z regulaminem Hackathonu Women in Tech 4 Good.#digitalecology


You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Similar events