Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Integracja dużych zbiorów danych za pomocą sieci korelacyjnych

Event:
Integracja dużych zbiorów danych za pomocą sieci korelacyjnych
Event type:
Meetup
Category:
IT
Date:
26.11.2019 (tuesday)
Time:
19:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sala 1.03. Wydział Biotechnologii UWr
Address:
ul. Fryderyka Joliot-Curi e 14a
Description:

Podczas listopadowego spotkania STWURa wystąpi Aneta Sawikowska (Xenstats) i opowie o tworzeniu sieci korelacyjnych. Po spotkaniu zapraszamy wszystkich na integrację w Cybermachinie.


Temat: Xenstats i integracja dużych zbiorów danych


Przedstawię integrację danych poprzez konstrukcję sieci korelacyjnych za pomocą pakietu WGCNA, który jest szeroko wykorzystywany na świecie do badań biologicznych, chemicznych i nie tylko. Konstrukcję korelacyjnej sieci różnicowej przedstawię na podstawie swojej publikacji. Zaprezentuję kompleksową analizę dużych zbiorów danych dla doświadczeń wieloczynnikowych, składającą się z kilku zintegrowanych etapów wykonanych w R, od surowych obserwacji do wyników analizy statystycznej i konstrukcji sieci. Zaprezentuję praktyczne przykłady wykorzystania sieci korelacyjnych oraz sieci różnicowych. Pokażę od czego zacząć konstrukcję sieci korelacyjnych w pakiecie WGCNA. Algorytmy konstruujące sieci można zastosować do wszelkich danych o dużej liczbie cech.


Bio: dr Aneta Sawikowska


Prezes zarządu firmy bioinformatycznej Xenstats sp. z o.o., doktor nauk matematycznych, naukowiec, wykładowca. Doktorat napisała pod kierunkiem światowej klasy matematyka prof. Charlesa Johnsona (William & Mary, Willamsburg, USA). Odbyła staż naukowy w The James Hutton Institute, Dundee, Wielka Brytania. Wieloletnie doświadczenie w analizowaniu danych zdobyła pracując od 10 lat jako adiunkt w Instytucie Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Od 2016 roku adiunkt w Katedrze Metod Matematycznych i Statystycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki, analizy statystycznej, analizy big data, analizy poziomu ekspresji genów, analizy sieci korelacyjnych, analizy statystycznej danych metabolomicznych, fenotypowych oraz dotyczących lipidów w roślinach, wielokrotnie z wykorzystaniem R i supercomputingu. Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych, wykonawca wielu projektów naukowych.


Nasze spotkania wspiera Kruk SA.




Similar events

There are no upcoming events for these parameters in the Crossweb database.
Do you know about an event? Please add it.

Profile of employers