Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

JSession #4

Event:
JSession #4
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
29.06.2017 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
HACKLAG
Address:
Sienkiewicza 1/1
Description:
Białostocka grupa jSession zaprasza na ostatnie spotkanie przed wakacjami.
Widzimy się 29 czerwca w HACKLAGu. Będziecie mogli posłuchać dwóch interesujących osób oraz pouprawiać networking w dobrym towarzystwie :)

Przyjedzie do nas Maciek Próchniak, a pisze o sobie tak..

Dawno temu byłem topologiem algebraicznym, zmagającym się z homotopijnymi granicami odwrotnymi kontrawariantych funktorów kohomologii grup (chyba jakoś tak...) Potem zacząłem pracę w TouK przy różnych większych i mniejszych projektach, ucząc się na swoich licznych błędach. Jeśli mogę to lubię programować funkcyjnie i w Scali, ale jeśli nie mogę - to trudno, też da się żyć. Ostatnio interesuję się strumieniowym przetwarzaniem danych. Last but not least od ponad ośmiu lat dumny mąż i tata.

Temat: Java 9, OSGi - czy w epoce mikroserwisów potrzebujemy modularnej Javy?

Mikroserwisy nadal są jednym z bardziej modnych tematów w IT. Każdy patrzy na Netflixa, LinkedIna, Zalando (albo Allegro...) i chce być taki jak oni. No i wszystko bardzo ładnie. Ale w samym sercu tej rewolucji są dobrze znane idee modularyzacji i decouplingu. I co? Okazuje się że pomysł modularyzacji Javy także nie jest nowy. Nawet słowo "mikroserwis" jest w użyciu na JVM od ponad 10 lat. Niestety, główna OSGi czyli główny sposób modularyzacji Javy nadal walczy o popularność, a w samej Javie nadal czekamy na moduły.... W ramach prezentacji chciałbym opowiedzieć (i pokazać w czasie krótkiego demo) czemu nie należy tak od razu odrzucać OSGi czy Javy 9, w wielu przypadkach możemy osiągnąć wiele ciekawych korzyści bez konieczności uruchamiania setek kontenerów.

Drugim prelegentem będzie Maciej Puchalski.

Entuzjasta programowania na urządzenia mobilne, ze szczególnym uwzględnieniem Androida. Posiada też wiedzę o pisaniu na wiele platform. Oprócz powyższych programował aplikacje webowe w technologii .NET. Mimo tych niuansów w jego karierze programisty mobilnego, zawsze wraca do Androida. Najlepszą częścią jego pracy jest nie samo pisanie kodu, a strukturyzowanie kodu, aby zgadzał się on z koncepcjami wzorców projektowych jak i też praktyk czystego kodu.

Lubi ekosystem oraz urządzenia Google i jest bardzo aktywnym użytkownikiem ich aplikacji do notatek, Google Keep. Korzystanie z niej zostało rozwinięte do tego stopnia, że udało mu się odkryć, że istnieje limit kategorii. Daje to pewien wgląd w to, jak bardzo lubi gdy jego notatki są liczne i dobrze posegregowane.

Prywatnie jest aktywnym graczem Dungeons & Dragons ze sporym bagażem doświadczenia w tym. Ponadto, lubi swój rower i jazdę na nim.

Temat: Zaawansowany Retrofit

Biblioteka Retrofit ułatwia życie programisty. Służy ona do czegoś co w dzisiejszych czasach jest niezbędne, czyli połączenia z internetem aby pozyskać tamtejsze zasoby.
Wszystko to jest sprowadzane do niezbędnego minimum pisanego kodu.
W tej prezentacji opisane zostaną te bardziej zaawansowane możliwości tej biblioteki, razem z drobnym wprowadzeniem czym ona właściwie jest i co potrafi.

Profile of employers

Similar events