Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

JUG Trójmiasto #118

Event:
JUG Trójmiasto #118
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
23.05.2019 (thursday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sztuka Wyboru
Address:
ul. Słowackiego 19
Description:

Najbliższe spotkanie będzie dość zróżnicowane. Porozmawiamy sobie o OAuth, w zastosowaniach mobilnych i nie tylko, a także będzie można posłuchać o tym, jak sensownie podejść do pisania dokumentacji technicznej. Tradycyjnie zapewnimy budżet w barze oraz rozlosujemy (sensownymi narzędziami) nagrody.


Prelekcje:


  • "Natywny OAuth"


Protokół OAuth, który powstał w świecie WWW do współdzielenia zasobów pomiędzy serwisami, stał się również standardowym protokołem

zewnętrznego uwierzytelniania aplikacji WWW. Wydawało się, że cokolwiek poza przeglądarką, jest na krótkiej ścieżce do wymarcia.

Smartfony odmieniły ten trend, powodując renesans "apek". A wraz z

wysypem natywnych aplikacji, powstało zapotrzebowanie na użycie w nich popularnych serwisów uwierzytelniania jak i dostępu do usług WWW:

opartych o OAutha.

Na prezentacji pokażę jakie trudności niesie realizacja OAutha w aplikacji natywnej, dlaczego często realizacje takie są dziurawe, a także jak zintegrować OAuth w aplikacji zgodnie z najlepszymi obecnie praktykami. Przykłady będą oparte o platformę Android, jednak znakomita większość zawartości ma zastosowanie również na iOS a nawet pisząc pod Linuxem czy MS Windows.


O prelegencie:


Krzysztof Benedyczak - zaczynając, w nieco już omszałej epoce, od pisania w asemblerze 8086 oraz kontrybucji do jądra Linuxa, przeszedł długą drogę do programowania w jego ulubionym obecnie języku: Javie. Przez wiele lat związany ze środowiskiem naukowym, współtworzył polską i europejską infrastrukturę komputerową dla badaczy wszelkich maści, włącznie z odkrywcami bozonu Higgsa. Obecnie pracuje dla prężnego startupu z San Francisco, próbując wykorzystać żyrafy do predykcji przyszłości biznesu. Od długiego czasu obraca się również w pobliżu systemów uwierzytelniania, co zaowocowało open source’ową platformą Unity IdM. W pracy najbardziej ceni sobie używanie szarych komórek, a najmniej sztywne schematy i informatyczne mody.


Prezentacja Zbyszka i Kuby:


  • "Developer's Torment: The Documentation"


You start a new job. You’re excited - new domain, new knowledge to ingest, new practices to learn. Unfortunately, once you start digging into things, excitement starts to fade and is replaced by frustration. It turns out that there is no way to find out about the product unless you somehow get a hold of sales pitch presentation. You can only learn about architecture if you talk to “that guy” and only if he’ll have 3 hours to spare (spoiler alert: he won’t). In short - tribal knowledge is the only way to go. Docs say we use Cassandra to store our data? Well, we did - in 2010.


Is there no way out of this hell? Does onboarding process have to be the rite of passage, where your enthusiasm is crushed by the heavy weight of hopelessness? How to write and maintain documentation in the way, that it is an actual advantage to you and yours, and not a pile of shame?


During our talk, we’ll analyze what are the actual issues with the docs, do we actually need it and how to go with quality, not quantity. Don’t worry, we won’t leave you without the tools to tackle this beast.

(prezentacja odbędzie się po polsku)


O prelegentach:


Jakub Marchwicki - Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku. Jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze, ale próbuje… i wyciąga wnioski z porażek. Złośliwi mówią, że nie umie programować, ale miewa niezłe pomysły.


Zbyszko Papierski - Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdodopodobniej ostatniego) języka orientalnego.

Profile of employers

Similar events