Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

Kariera w Cloud Engineering w praktyce - panel dyskusyjny

Event:
Kariera w Cloud Engineering w praktyce - panel dyskusyjny
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
24.05.2022 (tuesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Barka na Wiśle
Address:
ul. Podgórska 16
www:
Description:

Czym w praktyce zajmuje się Cloud Engineer? Jak wygląda jego praca i z jakimi wyzwaniami mierzy się na co dzień?

W czwartek, 24. maja zapraszamy na panel dyskusyjny na temat kariery w Cloud Engineeringu. Poznaj specyfikę pracy Cloud Engineera od kuchni, dowiedz się w jakich zespołach pracuje i jaka jest ścieżka kariery w tej dziedzinie.


Start: 18:00

Język: polski

Miejsce: Barka, Podgórska 16, 31-052 Kraków


Do kogo skierowane jest wydarzenie?

  • Do osób chcących zacząć swoją przygodę z cloudem
  • Do osób, które już zaczęły i chcą znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania

Spotkanie będzie kontynuacją wątku rozpoczętego podczas panelu - Jak zacząć w Cloud Engineering. Nagranie ze spotkania dostępne tutaj.

Po panelu zapraszamy na networking przy piwie. Każda zarejestrowana osoba dostanie na miejscu kupon na bar.


# Paneliści


Jan “Tymik” Tymiński (Senior DevOps Engineer | Netguru)

Tymik to Senior DevOps Engineer w Netguru. Na co dzień dba o standaryzację infrastruktury w formie kodu oraz procesy automatyzacji deploymentu. Zaczynał karierę jako sysadmin. W wolnym czasie nurkuje i podróżuje - także motocyklem.


Mikołaj Karebski (DevOps Engineer/Solution Architect | VirtusLab)

Zaczynał jako Javowiec. Od ~3 lat zajmuje się Cloudem i Infrastructure as a code. Aktualnie, poza pracami nad IaaC, w projekcie pełni rolę Solution Architecta. Interesuje się szeroko pojętym IT od Security po Game Dev. Entuzjasta asynchronicznego modelu pracy.


Tomasz Leśniewski (DevOps Engineer | Cobiro)

Tomasz zajmuje się szeroko pojętą automatyzacją zadań i procesów. Projektowanie i wdrażanie infrastruktury w chmurach publicznych AWS i GCP (terraform/terragrunt), tworzenie infrastruktury pod mikroserwisy w kubernetesie, procesy CI/CD, utrzymanie i monitoring. Integracja rozwiązań na styku clouda/kubernetesa/security. Optymalizacja kosztów w chmurze. Tam gdzie trzeba, kleji rozwiązania z narzędzi OpenSource, tam gdzie się nie da, tworzu aplikacje w pythonie


Tomasz “Tom” Klimek (Delivery Director | Grape Up )

Tom zajmuje się prowadzeniem projektów i inicjatyw skupionych na dostarczaniu wartości biznesowej za pomocą technologii Cloud Native. Jako partner CNCF i były ambasador Cloud Foundry zawsze kładzie nacisk na jak najlepsze wykorzystanie narzędzi cloudowych oraz szkolenie pracowników w tym kierunku. Jeszcze kilka lat temu Tom kodował jako backend developer, najczęściej w wymagających i skomplikowanych architektonicznie projektach. Fundamentem jego pracy jest agnostyczne podejście co do wyboru technologii oraz metodyka Lean Startup jako podstawa tworzenia każdego projektu.


# Host


Maciek Gołaszewski (Cloud Engineer | VirtusLab)

Maciek to Cloud Engineer w VirtusLab z ponad pięcioletnim doświadczeniem. Zaczynał od bycia testerem, utrzymując środowisko testowe w AWS. Później objął rolę admina zarządzając firmowymi serwerami jak i zasobami w chmurach publicznych. Następnie pracował jako developer w zespole tworzącym tooling dla ok. 1000 użytkowników, Obecnie zajmuje się tworzeniem platformy IaaC na Azure.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Profile of employers

Similar events