Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

LJUG 2024#4 Mikrousługi w praktyce: sukcesy i porażki - Rafał Maciak

Event:
LJUG 2024#4 Mikrousługi w praktyce: sukcesy i porażki - Rafał Maciak
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
24.04.2024 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Instytut Informatyki UMCS
Address:
ul. Akademicka 9
Strona www:
Speakers:
Description:

Prelegent: Rafał Maciak


Temat prezentacji: Mikrousługi w praktyce: sukcesy i porażki


Opis:

Pomimo upływu dobrych kilu lat od zakorzenienia się konceptu architektury mikrousługowej w naszej branży, nadal jest to temat bardzo gorący. Potwierdzają to zarówno statystyki Google Trends, czy zadawane pytania na StackOverflow, ale również ogłoszenia o pracę, dyskusje tematyczne czy prezentacje na konferencjach. Mikrousługi obiecują wiele korzyści, takich jak lepsza modularyzacja, izolacja awarii, elastyczność w skalowaniu, szybsze wdrażanie i niezależność zmian czy technologiczna agnostyczność.


Ale jak to wygląda w praktyce? Czy te korzyści są łatwe do osiągnięcia i jakie wyzwania mogą się pojawić w drodze do ich realizacji? Jakie są koszty związane z wdrożeniem tej architektury i czy sama implementacja mikrousług wystarczy do osiągnięcia pożądanych rezultatów?


Podczas prezentacji odpowiem powyższe pytania posiłkując się osobistymi doświadczeniami z pracy z architekturą mikrousługową. Opowiem o sukcesach i porażkach, które spotkałem na swojej drodze włączając w to zarówno dobrze przeprowadzone wdrożenia, jak i błędy, które popełniłem. Nie zabraknie przykładów pokazujących jak nie do końca poprawna implementacja mikrousług może zamiast poprawić jakość naszej pracy, skutecznie nam ją uprzykrzyć. Oraz przykładów na to jak kluczowa jest zmiana sposobu myślenia i procesów w organizacji, aby w pełni wykorzystać potencjał mikrousług.


Przede wszystkim podzielę się ze Wami moją wiedzą i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy z tą architekturą - co robić, a czego unikać, aby osiągnąć sukces w świecie mikrousług.


Lokalizacja: Instytut Informatyki UMCS ul. Akademicka 9 aula 105 - pierwsze piętro

Profile of employers

Similar events