Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Lutowy KI -- Oswajanie Robotic Process Automation

Event:
Lutowy KI -- Oswajanie Robotic Process Automation
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.02.2019 (tuesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wyższa Szkoła Menedżerska
Address:
Kawęczyńska 36
Description:

Klub Informatyka PTI zaprasza na prezentację 19 lutego (wtorek) godz 18(:30)-20, na temat Robotic Process Automation w praktyce. Prelegentami będą Bartosz Kochanowski oraz Chris Prusik.


Co to jest Robotic Process Automation? Wraz z przyrostem liczby aplikacji i systemów operacyjnych, języków programowania, środowisk deweloperskich coraz trudniejsze staje się zintegrowanie procesów zachodzących w firmach w jedną całość i jest wręcz niemożliwe łączenie tych procesów w jeden system typu ERP czy CRM. Często zmiany w samych procesach następują szybciej niż możliwe jest tempo powstawania nowych wersji tych systemów. Dodatkowo, systemy te muszą się łączyć z zewnętrznymi aplikacjami, które często nie mają udostępnionych API. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że zamiast patrzeć na system jako całość - sadzamy przed komputerami roboty wykonujące pracę ludzi. Tam gdzie to możliwe zaprzęgamy sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe, a tam gdzie procesy są powtarzalne - sterujemy systemem operacyjnym (aplikacjami desktopowymi i webowymi) za pomocą myszki i klawiatury oraz UI automation i API. Używamy też technik screen scrapingu z użyciem OCR tam, gdzie nie ma dostępu innymi metodami. Zamiast sadzać fizyczne roboty, uruchamiamy na komputerach programy, symulujące fizyczne roboty - tym jest Robotic Process Automation. RPA bardzo zmienia się współczesny biznes dzięki robotom. Trzeba jednak umiejetnie podejmować decyzje wyboru odpowiednich procesów do robotyzacji.


Chris Prusik wspomina: Pod koniec 2015 będąc na kontrakcie dla brytyjskiej firmy księgowej po raz pierwszy zetknąłem się z programowymi robotami UI Path. Jednakże jako programiście, ciężko mi było z nimi pracować, bo były niewygodne, a rozwiązanie Autohotkey zbyt niedojrzałe - nie działało tak jak powinno. Stąd napisałem dość szybko pierwszą wersję narzędzia, które pozwalało chodzić po interfejsie użytkownika aplikacji księgowej i zapisywać na bieżąco informacje do webowego systemu CRM (już za pomocą API). W kwietniu 2016 roku powstała firma G1ANT z czterema pracownikami na pokładzie. W sierpniu tegoż roku dołączył Tomasz Kmiecik zapewniając wsparcie biznesowe, zostając CEO i tak technologia rozwijana jest do dnia dzisiejszego, przy czym tym wyróżniamy się na rynku, że jako jedyni dysponujemy naprawdę otwartą platformą, w której bardzo łatwo rozwijać jest nowe funkcjonalności bez konieczności zmiany jądra. Dowolny deweloper C#, używając naszego SDK, może uzupełnić naszą technologię o dodatkowe komendy, struktury, zmienne specjalne, panele, kreatory zarówno tworząc nowe addony jak i rozwijając nasze, których większość udostępniona jest w modelu Open Source na licencji LGPL.


Podczas Klubu zostaną omówione zastosowania robotyki w praktyce – dostawcy RPA (G1ANT, UiPath, inni), kto wprowadza robotykę do organizacji i czym się kierują decydenci, Jakie korzyści osiągają? Case studies.


Jak zawsze, spotykamy się o 18:00, zaś program merytoryczny zaczyna się o 18:30. Klub będzie filmowany. Wiąże się to każdorazowo z wyrażeniem przez wszystkich uczestników Klubu zgody na takie wykorzystanie ich wizerunku. Wiele filmów z poprzednich Klubów Informatyka można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, a także wielu informacjach noszących tag wideo.


Wstęp wolny, zapraszamy. Jak zawsze ze względów logistycznych prosimy o deklarację obecności pod adres: omaz(at)pti.org.pl . Dopuszczalne są dekaracje zbiorcze, np. "przyjdę z piątką przyjaciół"

Profile of employers

Similar events