Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

Mariusz Gil - Event Storming

Event:
Mariusz Gil - Event Storming
Event type:
Workshops
Category:
IT
Date:
04.03.2019 (monday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
7N Warsaw Office
Address:
ul. Puławska 182
www:
Speakers:
Description:

Zapraszamy na kolejny warsztat o Event Stormingu. Tym razem prowadzącym będzie Mariusz Gil.


Opis warsztatu:

O EventStormingu w ostatnim czasie powiedziano już sporo, a o samej technice jest naprawdę głośno, także za sprawą Thoughtworks i opublikowanej ostatniej edycji Technology Radar. Spektrum możliwych zastosowań EventStormingu w IT, ale także poza nim sprawia, iż jest coraz częściej adoptowana i wykorzystywana w codziennej pracy zespołów.


Najlepszym sposobem na "rozgryzanie" tej techniki jest aktywne uczestnictwo w samej sesji, więc tym razem zamiast prezentacji będziemy tylko modelować, "learning-by-doing". Naszym głównym celem będzie notacja i koncepty wykorzystywane na DesignLevelu, jednak przyjrzymy się także wybranym sposobom zakończenia sesji BigPicture.


Plan warsztatów:

  • krótka sesja BigPicture domeny zamawiania przejazdu Uberem, w ujęciu Start From Extremes, wszyscy pracować będziemy nad jednym modelem
  • podział na 2 lub 4 grupy, w zależności od liczby uczestników
  • zamodelowanie z użyciem notacji DesignLevelu wybranych flow z BigPicture
  • przegląd rozwiązań


UWAGA!

Jest to powtórka warsztatu, które Mariusz prowadził już dwukrotnie w ramach naszej grupy.

Wprowadzamy weryfikację osób nie przychodzących na warsztaty - jeśli ktoś zapisany nie pojawi się - dostaje zakaz wejścia na kolejne warsztaty organizowane w ramach DDD-WAW.

Zapisy ruszają w piątek (1 marca o 18.00). Prosimy o przemyślane zapisywanie się, żeby nie anulować RSVP w ostatniej chwili.


O prowadzącym:


Mariusz Gil

Z branżą IT związany od ponad 18 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej.

Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych.

Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT.

Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon. Współorganizator otwartych spotkań dla programistów phpers.pl oraz devacademy.pl.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Profile of employers

Similar events