pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

ng-poznan #32

Event:
ng-poznan #32
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
07.03.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Coworking Lab
Address:
Zwierzyniecka 20
www:
Agenda:
  • "Nie chcem, ale muszem - czyli jak robić backend i się nie pokaleczyć"

Mamy Angulara, raduje on nasze edytory - ale nie samym frontendem web stoi! Zamiast wieczyście traktować backend jak zło konieczne, spróbujemy znaleźć czystą, typowaną, udekorowaną, deklaratywną radość w pisaniu logiki server-side!


Mikołaj Milewski - Programista od 13 lat. Frameworki zjada na śniadanie, zagryza transpilerami, codzienie biorąc na tapet inną platformę. Od chwil, gdy ma rację woli tylko te chwile, w których udaje mu się zrozumieć, że racji nie ma. Prywatnie, rowerzysta-książkoholik.


  • "Typescript: dzieła zebrane"

Podczas tej prezentacji postaram się przedstawić i wyjaśnić mniej znane funkcjonalności TypeScripta. Pokażę jak wykorzystać cały potencjał kompilatora, co przełoży się na bardziej bezpieczny kod i mniej bugów.


Przemysław Pietrzak - Twórca takich bibliotek jak rembrandt i pyMonet. Karierę rozpoczął od Pythona, jednak to JavaScript szybko go pochłonął. Fan wolnego oprogramowania i nowych technologii (ale tylko jeśli są lepsze od tych starszych). Uwielbia funkcyjne języki programowania, do tego stopnia, że swoją kotkę nazwał Scala.


  • Lightning Talks & Networking

Daj znać, jeżeli chcesz się podzielić czymś ciekawym :)


Description:

Zapraszamy na kolejne spotkanie w gronie ng-poznan :)


Nie tak często jak kiedyś, ale nadal chcemy spotykać się by pogadać o Angular'ze i nie tylko. Tym razem na tapecie framework backendowy NestJS, o którym sam twórca, Kamil Myśliwiec, mówi, że był mocno inspirowany Angular'em oraz TypeScript, który coraz częściej wnika do naszych projektów. Na koniec jest też przestrzeń dla was, jeżeli chcecie podzielić się czymś w ramach Lightning Talks.


Miejsce wydarzenia: Coworking Lab, ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events