Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Perspektywy Women in Tech Summit 2022

perspektywy-women-in-tech-summit-2022
Event:
Perspektywy Women in Tech Summit 2022
Event type:
Conference
Category:
IT , Startup , UX
Topic:
Date:
07.06.2022 (tuesday) - 08.06.2022 (wednesday)
Time:
09:00
Language:
English
Price:
Paid
City:
Place:
Expo XXI. Warszawskie centrum wystawienniczo - konferencyjne
Address:
Ignacego Prądzyńskiego 12/14
Description:

Największa impreza dla kobiet w technologiach w Europie powraca do Warszawy i do formuły offline.  Stolica stanie się znów centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli jaką odegrać tu mają kobiety. „Perspektywy Women in Tech Summit 2022” odbędzie się już 7 i 8 czerwca i gościć będzie ponad 5000 uczestniczek – ze 100 krajów świata. Adresatkami są studentki, kobiety stojące u progu kariery zawodowej, profesjonalistki, naukowczynie, aktywistki, liderki, startuperki oraz wszystkie kobiety zainteresowane technologiami chcące zainspirować się, zdobyć najlepszą wiedzę i dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.


Wydarzenie organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a partneruje jej ponad 60 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.


Perspektywy Summit ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. - Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – a to zobowiązuje. My wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania - uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone. Chcemy pójść o krok dalej – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie!

Partnerem Głównym idei Summitu Pozytywnego Klimatycznie jest Orange, wspierającymi Miasto Warszawa i Plan Be Eco.


Summit to dwa superintensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem trzech scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo) gromadzącymi firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet. Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – seria kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.  Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura. Przygotowano warsztaty, techtalki, wystąpienia ponad 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych z całego świata.


Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych aplikować mogą o darmowe bilety na Perspektywy Women in Tech Summit 2022. Pula stypendiów została przygotowana także w ramach projektu “Poland IT Hub” dla studentek ze Wschodu i Azji Centralnej.


Zapraszamy!


Profile of employers

Similar events