PyData Bydgoszcz - Meetup #20
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Filip Stępniak: “Dagster <3 dbt, czyli jak zbudować platformę Big Data.”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Remigiusz Mrozek: “OpenTelemetry - Nowoczesna telemetria w aplikacjach”
19:55-20:05 Konkurs
Zapraszamy na jubileuszowe, dwudzieste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!
Kiedy: czwartek 07.12.2023, 18:00-20:05 (ROZPOCZYNAMY PUNKTUALNIE!).
Gdzie: Młyny Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro), Mennica 10, Bydgoszcz
Cena: zupełnie za darmo! i do tego konkurs z cennymi nagrodami! I pizza!
O prelegentach:
Filip Stępniak
Mąż i tata dwójki dzieci, bydgoszczanin na emigracji (aktualnie tymczasowo w Bydgoszczy). Absolwent licencjatu na SGH (metody ilościowe) i studiów magisterskich z matematyki ekonomicznej na KIT (Karlsruhe, Niemcy). Pracuje od ponad 5 lat w niemieckiej firmie IT - esentri AG. Urodzony data scientist, doświadczony inżynier danych. Życiowym mottem jest budowanie mostów: zawodowo między data science a inżynierią danych, a prywatnie: między Polska a Niemcami.
Remigiusz Mrozek
Architekt w Pionie Energetyki i Gazownictwa Asseco Poland. Na co dzień koduje w C#, prywatnie pasjonat nowych technologii ze szczególnym ukłonem w odmęty Big Data i Machine Learningu.
O wykładach:
Filip Stępniak: “Dagster <3 dbt, czyli jak zbudować platformę Big Data.”
U jednego z naszych klientów, miliardowej firmy leasingowej, tworzymy platformę danych opartą o Modern Data Stack. Dane z różnych źródeł są agregowane i udostępniane do raportowania, analizy danych i tworzenia modeli uczenia maszynowego.
Dagster jest odpowiedzialny za orkiestrację procesów ELT, natomiast dbt za przekształcenia danych, w miejscu ich przechowywania - w naszym przypadku na platformie danych - Snowflake.
Celem tej prezentacji jest pokazanie na podstawie DEMO, jak tworzyć solidne i przejrzyste przepływy danych oraz jak doskonale współdziałają ze sobą poszczególne komponenty naszego stacka danych.
Remigiusz Mrozek: “OpenTelemetry - Nowoczesna telemetria w aplikacjach”
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak naprawdę działa Twoja aplikacja ? Jakie przepływy danych zachodzą w trakcie jej działania oraz jakie operacje są najbardziej obciążające? Jeśli tak, to prelekcja o OpenTelemetry jest dla Ciebie. Nie będą to tylko słowa, ale też praktyka z przykładami napisanymi w językach takich jak Python, Kotlin czy C#.
O konkursie:
Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą:
- koszulka PyData Bydgoszcz
- dwie licencje na dowolny produkt JetBrains
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.
O sali:
Tradycyjnie spotykamy się w bydgoskich Młynach Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro). Również tradycyjnie zapraszamy na pizzę! I też tradycyjnie zapraszamy na afterparty, ponownie w Cybermachnie.
Partnerzy:
Huuuge Games
Serdecznie zapraszamy!