Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Python Łódź

Event:
Python Łódź
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
25.02.2019 (monday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sii Łódź
Address:
ul. Kopcińskiego 79
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Let’s build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS - Tomasz Stachlewski
  • 19:00 Pizza, networking
  • 19:20 - 19:35 Python vs Serverless framework - Grzegorz Redlicki, Sebastian Buczyński
Description:
  • Tomasz Stachlewski – Principal Solutions Architext. Starszy architekt systemów chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów podczas których przekazuje w jaki sposób firmy powinny korzystać z chmury, jak powinna wyglądać ich droga z tradycyjnej infrastruktury do infrastruktury chmurowej, aby zmaksymalizować korzyści z tego płynące.


  • Grzegorz Redlicki - Programista z pasją. Zwolennik TDD, czystego kodu oraz ciągłej refaktoryzacji. Skrupulatny backend developer z zamiłowaniem do Pythona, a od niedawna także Node.js.


  • Sebastian Buczyński - fullstack developer z prawie 7 letnim doświadczeniem zawodowym. Współpracuje z łódzkim odziałem STX Next. Szczególnie zainteresowany inżynierią oprogramowania. Współorganizator meetupu Python Łódź.


Prezentacja #1 (Tomasz Stachlewski):

Let’s build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS


W świecie serverless, godzina wystarczy, aby zbudować nie jedną, ale nawet dwie aplikacje typu Serverless - podczas tej sesji postaramy się to udowodnić. W pierwszej części zbudujemy aplikację, która zgodnie z obecnym trendem, będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję (w tym takie usługi jak: text-to-speech, image recognition, language detection), z którą na końcu sami porozmawiamy i która zrozumie co my do niej mówimy wykorzystując asystenta Amazon Alexa. W drugiej części sesji zbudujemy nową globalną aplikację, opartą o serwerownie zlokalizowane na dwóch różnych kontynentach, która naśladując Netflixa, będzie w stanie replikować swoje dane pomiędzy kontynentami i będzie odporna na ich niedostępność.


Prezentacja #2 (Grzegorz Redlicki, Sebastian Buczyński):

Python vs Serverless framework


Budowanie aplikacji w modelu serverless to nie lada wyzwanie, jeśli chodzi o deployment w chmurze. Ilość dostępnych opcji może początkowo przyprawić o zawrót głowy. Tymczasem próg wejścia w tę technologię wcale nie jest tak wysoki! Ten lightning talk zaprezentuje serverless framework, który zdejmuje z nas konieczność martwienia się o konfigurację, pozwalając skupić się tym, co programiści lubią najbardziej - na samym kodzie.


Participants (1):

Profile of employers

Similar events