Q-meetup #3
17:30 - Otwarcie rejestracja uczestników
18:00 - Ceremonia otwarcia
18:15 - Emil i Konrad: Kwanty, AI i leki projektowane na miarę
19:00 - Michał: Stos oprogramowania dla komputerów kwantowych z korekcją błędów
19:45 - Q&A
20:00 - pizza, piwo i networking
Abstract
Kwanty, AI i leki projektowane na miarę
Dowiesz się jak AI, chemia obliczeniowa i algorytmy kwantowe zmienia projektowanie leków, od przeszukiwania bibliotek cząsteczek do rozumienia fizyki i chemii stojących za ich działaniem. W dłuższej perspektywie takie podejście prowadzi do terapii bardziej dopasowanych do konkretnego pacjenta. Konrad opowie o wizji BEIT i roli software’u w przyszłości medycyny obliczeniowej a Emil przedstawi platformę do modelowania leków kowalencyjnych (CovAngelo).
Stos oprogramowania dla komputerów kwantowych z korekcją błędów
Komputery kwantowe odporne na błędy, czyli FTQC, będą wymagały innego stosu oprogramowania niż obecne urządzenia NISQ. Wykonanie programu wymaga przejścia przez wiele warstw abstrakcji: od opisu algorytmu, przez kompilację do operacji logicznych, mapowanie na kody korekcji błędów, dekodowanie syndromów, aż po sterowanie operacjami wykonywanymi na fizycznym hardware. W wystąpieniu przedstawię główne elementy tego stacku, omówię wyzwania związane z ich projektowaniem oraz pokażę, jakie narzędzia i biblioteki są dostępne już dziś. Skupię się przede wszystkim na wyższych warstwach abstrakcji: programowaniu aplikacji, reprezentacji operacji logicznych i estymacji zasobów. Celem prezentacji będzie pokazanie, co już istnieje, czego nadal brakuje i gdzie widzę najciekawsze problemy.
Organizatorzy
hub:raum Krakow prowadzony przez Deutsche Telekom, to inkubator technologiczny wspierający startupy na wczesnym etapie rozwoju w obszarach takich jak 5G, AI i IoT. Zlokalizowany przy ulicy Przemysłowej 12, oferuje zasoby takie jak centrum danych, Smart City Showroom oraz przestrzeń coworkingową. Startupy korzystają z mentoringu, dostępu do profesjonalnego sprzętu oraz możliwości współpracy w ramach sieci Deutsche Telekom. Program rezydencji trwa od trzech do dwunastu miesięcy, zapewniając uporządkowane środowisko do rozwoju projektów. hub:raum organizuje również wydarzenia takie jak hackathony i szkolenia, które zwiększają możliwości networkingu i ekspozycji na potencjalnych inwestorów.
Fundacja Quantum AI, organizacja non-profit wspierającą edukację, badania, rozwój i współpracę w dziedzinie nauki i nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji i obliczeń kwantowych, ale również innych dziedzin matematyki i informatyki. Założona w 2019 roku.
CEE AI Hub, ekosystem społeczności, wydarzeń i specjalistów w technologii AI oraz powiązanych obszarach technologicznych, z geograficznym zasięgiem obejmującym całą Europę Środkowo-Wschodnią. Powstały w 2024 roku, organizujemy i wspieramy inicjatywy lokalne takie jak konferencje, hackathony i meetupy specjalistyczne, celem rozwoju naszego regionu i promocji podejścia bootstrapping dla startupów zamiast tradycyjnej ścieżki finansowania VC.
See an error in the description or event details?
Log in, by zgłosić zmianę.