Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

rg-dev #5

Event:
rg-dev #5
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
26.01.2017 (thursday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Estrada Caffe
Address:
Rynek 26
Description:
Zapraszamy na 5. spotkanie Rzeszowskiej Grupy Dev!
Specjalnie dla na wystąpią:
  • Szymon Warda
Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty – procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent, blogger (IndexOutOfRange.com), ćwierkacz (@maklipsa) Wstęp do baz grafowych
Od podstaw teorii grafów, przez budowę, typy baz grafowych po zastosowania i wydajność.
Pokażę na przykładach jak bardzo zróżnicowanym i innym światem jest świat baz grafowych oraz jak pewne problemy się w nim dużo łatwiej rozwiązuje.
Porozmawiamy o wydajności baz grafowych i porównamy do wydajności SQL Servera. A przez całość szybki kurs języka do zapytań grafowych – Cypher.
  • Maciek Rząsa
Programista specjalizujący się w Ruby, nie stroniący od innych języków jeśli jest taka potrzeba. Zainteresowany systemami rozproszonymi, wydajnym tworzeniem aplikacji i samoorganizującymi się zespołami.
Zwolennik dzielenia się wiedzą, regularnie zaangażowany w Rzeszów Ruby User Group (http://rrug.pl/), a okazjonalnie – w zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej.
Wszyscy tworzymy systemy rozproszone.
Większość współczesnych aplikacji webowych i mobilnych to de facto systemy rozproszone. W związku z tym w trakcie tworzenia takich aplikacji, trzeba pamiętać o ograniczeniach typowych dla środowiska rozproszonego. Jedno z ważniejszych ograniczeń jest opisywane przez twierdzenie CAP. Mówi ono, że w systemie rozproszonym nie można zapewnić jednocześnie spójności danych, dostępności i odporności na awarie sieci.
W trakcie prezentacji pokażę, z czego wynikają ograniczenia opisywane w CAP, kiedy możemy się na nie natknąć oraz jak można sobie z nimi radzić. Aby nie pozostać na teoretycznych rozważaniach, opowiem jak rozwiązywaliśmy te ograniczenia w konkretnych aplikacjach webowych i mobilnych.
Podczas spotkania będzie można zdobyć licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS). Dodatkowo mamy do rozdania dwie wejściówki na konferencje Boiling Frogs.
Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software, Ideo i PrimeBit Studio za co im bardzo dziękujemy!

Profile of employers

Similar events