Logo Crossweb

Log in

close
Sign up Forgot password

Password recovery

close Enter the email address you used to register your Crossweb account.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

rg-dev #54 - o 7 plagach Scruma i ?

rg-dev-54-o-7-plagach-scruma
Event:
rg-dev #54 - o 7 plagach Scruma i ?
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
23.11.2023 (thursday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Apart Hotel 12
Address:
Description:

Zapraszamy na kolejne - 54. spotkanie grupy rg-dev!

Tym razem w Apart Hotel 12.


Dariusz Świdrak - ANAL SCRUM – czyli jak zrobić scruma od du*y strony. Studium przypadku?

Opis:

Jak wszystkim powszechnie wiadomo „SKRAMEM” projekty w IT stoją. Czy to dobrze, czy źle trudno ocenić. Wiadomo natomiast jedno: na ogół cały ten SCRUM mało przypomina to co w wielkiej księdze zapisano i w zasadzie za każdym razem wygląda jakby był zrobiony od du*y strony i ma sporo dziwnych „zwinności” w środku. Czy przez to jest mniej czy bardziej zwinny ocenicie sami.

W prezentacji siedem plag scruma, które w projektach są i każdy o nich wie, że są (albo choć ich istnienie przeczuwa) i na ogół niewiele się z nimi dzieje oraz „mądre” rady jak sobie z nimi próbować radzić.

Program zdecydowanie satyryczno – rozrywkowy na pograniczu standupu Lotka.

Bio:

Darek Świdrak – Agile PM/SM. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaangażowany w projektach medycznych (Poltransplant, CeZ, AKMF) oraz narzędziach Conversational AI. Wcześniej kilkanaście lat w różnych rolach w sektorze bankowym zarówno w projektach IT jak i biznesowych.


Dawid Buliński - Porównanie wydajności frameworków (Next.js, Angular Universal, Remix, Qwik City, Sveltekit)

Opis:

Jak poszczególne frameworki radzą sobie pod względem wydajności? Porównanie podstawowych wskaźników na podstawie dokładniej takiej samej aplikacji, stworzonej w najpopularniejszych meta frameworkach (Next.js, Remix, Qwik City, Sveltekit, Angular Universal)

Bio:

Frontend developer w Xebia, od początku swojej przygody związany z Reactem i Typescriptem. Budował zarówno aplikacje SPA jak i SSR/SSG z wykorzystaniem Next.js oraz Gatsby. Fan nowych technologii i narzędzi, zwłaszcza w świecie Reacta. Od zawsze poszukuje sposobu na tworzenie prostszych i czytelniejszych aplikacji.


Spotkanie możliwe dzięki naszym partnerom:

  • Xebia Poland (https://xebia.com/career-poland/)
  • Ideo (http://www.ideo.pl/)
  • FABRITY (https://www.fabrity.pl/), za co im serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!


Zachęcamy do zapisywania się ;)


See an error in the description or event details?

Similar events

There are no upcoming events for these parameters in the Crossweb database.
Do you know about an event? Please add it.