Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

rg-dev #8

Event:
rg-dev #8
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
27.04.2017 (thursday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Estrada Caffe
Address:
Rynek 26
Description:

Zapraszamy na rg-dev #8!!!

Poniżej informacje o prelegentach i i ch prezentacjach.


Wojciech Kloc,

Bio: Programuje od 2005. Zaczynał w PHP, później C/C++, Java, PL/SQL, i przeszedł krótki epizod z Objective-C/Swift.

Pracował nad dużym systemem zarządzania jakością w jednej z wiodących firm dostarczających rozwiązania IT dla sektora medycznego.

Ostatnio szczególny nacisk kładzie na rozwój w obszarze JEE.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci, z którymi lubi spędzać wolny czas, w oczekiwaniu na wynik "mvn clean install".

Nie jest on członkiem Rady Języka Polskiego, wiec zastrzega sobie prawo do niewprawnego posługiwania się nim (zachowując jak największy szacunek dla purystów językowych).

Temat: Metryki w środowisku produkcyjnym.

Opis: Prezentacja dotyczy będzie możliwości mierzenia i monitorowania parametrów aplikacji w środowiskach produkcyjnych.

Postara się ona odpowiedziec na pytania, czy rzeczywiście jest nam to przydatne, w jaki sposób możemy to włączyc, jakie informacje możemy pozyskac i czy może nas to wybawic od kłopotów, czy raczej w nie wpędzic.


Piotr Stapp

Bio: Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji. Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/ Do niedawna Ekspert IT w mBanku. Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.  

Temat: Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW 
Opis: Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane? Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide. Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo. 

Profile of employers

Similar events