pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

RJUG #9

Event:
RJUG #9
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
12.09.2018 (wednesday) - 13.09.2018 (thursday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Kwadrat
Address:
ul. Bardowskiego 4
www:
Facebook:
Description:

Talk #1: JUnit 5 - Testowanie jednostkowe nowej generacji, Bartosz Sądel


Abstract

Podczas tego wystąpienia omówimy nową wersję najbardziej popularnej biblioteki do tworzenia testów jednostkowych w Javie. Zaczniemy od poznania nowej architektury biblioteki oraz stających za nią założeń. Następnie krok po kroku, odkryjemy potencjał nowych funkcjonalności. Zobaczymy jak wpływają na czytelność zarówno kodu jak i produkowanych raportów. Zestawimy również narzędzie z jego starszą wersją, aby jeszcze wyraźniej zobaczyć udoskonalenia zawarte w wersji piątej. Na zakończenie zobaczymy jak połączyć bibliotekę z innymi popularnymi narzędzimi, takimi jak Mockito czy Spring, oraz spojrzymy jak nową architekturę wspierają najpopularniejsze IDE.


Bio

Software developer mainly working with JVM stack, who sometimes like to make a sideways jump with other technologies. Software craftsmanship and testing advocate. Constantly looking forward for new opportunities to make our projects better and lives easier.


Talk #2: Beyond “Better Java”, Paweł Marks


Abstract

Kotlin jest często reklamowany jako “lepsza Java”. O ile prawdą jest, że możemy tworzyć bardziej bezpieczny, czytelny i zwięzły kod korzystając z tego samego zestawu narzędzi co w Javie, to nie jest wszystko co język ma do zaoferowania. Kotlin ma własne idiomy i styl. W swojej prezentacji chciałbym pokazać kilka małych ficzerów standardowej biblioteki i samego Kotlina, które udowodnią jak eleganckie i przyjemne może być pisanie kodu. Będzie to dobry wstęp dla rozpoczynających przygodę z Kotlinem, ale bardziej zaawansowani programiści również znajdą coś użytecznego.


Bio

Paweł Marks jest programistą Kotlina w VirtusLabie. Jest on również głównym deweloperem plugina kotlinowego dla Eclipse’a. Uwielbia poznawać nowe języki programowania, porównywać je i narzekać na nie. Prywatnie interesuje się lingwistyką, historią i podobają mu się absurdalne memy.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Rzeszów

nazwa.pl
firma technologiczna

Kraków, Rzeszów
technologie:
PHP, Python, MySQL, Java, Ansible...
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Similar events