Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
This event has already taken place. Check upcoming events

Robisz dobrze! Powiedz o tym!

robisz-dobrze-powiedz-o-tym
Event type:
Training
Category:
IT
Topic:
Date:
15.11.2018 (thursday) - 22.11.2018 (thursday)
Time:
16:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Registration:
www:
Facebook:
Agenda:

15.11.2018 (16:00-20:00) - 4. godzinne warsztaty mające na celu zaznajomienie uczestników z narzędziami niezbędnymi do osiągnięcia założonych celów projektu. Na tych zajęciach uczestnicy wybiorą nazwę swojej nowej witryny internetowej, zainstalują WordPressa na dedykowanym koncie hostingowym oraz zaznajomią się z panelem administracyjnym.

Po tym etapie będą gotowi do rozpoczęcia tworzenia treści.


22.11.2018 (16:00-20:00) - 4. godzinne warsztaty z obsługi redaktorskiej, pisania tekstów w WordPressie i zarządzania treściami na własnej witrynie internetowej. Na tych warsztatach uczestnicy zaznajomią się z technikami tworzenia artykułów, będą pracować ze słowem pisanym oraz treściami multimedialnymi. Po zakończeniu tego warsztatu znikną bariery techniczne w tworzeniu treści oraz jej sprawnej i atrakcyjnej prezentacji odbiorcom końcowym.

Description:

Głównym celem projektu jest pomoc merytoryczna oraz techniczna dla organizacji pozarządowych przejawiających zaangażowanie w rozwijaniu społeczności lokalnej, sukcesywne nagłaśnianie tych działań oraz w konsekwencji rozwój osób zaangażowanych w budowanie aktywnego współudziału w przestrzeni lokalnej. Chcemy, aby realnym i mierzalnym skutkiem naszych działań, było 5 stworzonych witryn internetowych, stanowiących oś komunikacji pomiędzy organizacją pozarządową, a mieszkańcami Kalisza (a nawet całego świata)!


Po co ten projekt?


W Kaliszu istnieje grupa organizacji pozarządowych, która pomimo posiadania bardzo ciekawych obszarów działania, mają spory problem z komunikacją ze społecznością lokalną.


Są to organizacje niezwykle kreatywne, zaangażowane w rozwijanie własnych pomysłów i projektów oraz mogące być idealnymi liderami lokalnych społeczności. Niestety brakuje im możliwości technicznych, aby opowiedzieć o sobie i swoich dokonaniach.


Problem ten bardzo dokładnie uwidocznił się podczas pierwszego kaliskiego spotkania społeczności związanej z WordPressem, która była szeroko reklamowana w mediach elektronicznych i tradycyjnych. Okazało się, że przyszła na nie spora grupa osób związana z organizacjami pozarządowymi, zainteresowana możliwościami jakie daje ta darmowa platforma, jednocześnie mająca spore problemy ze aspektem technicznym i finansowym przy jednoczesnej chęci posiadania własnej witryny internetowej.


Można więc uznać, że istnieje w Kaliszu grupa organizacji pozarządowych, potrzebujących pomocy w rozpoczęciu komunikowania swoich zalet i działań w środowisku lokalnym. Skoro na spotkanie o tematyce ogólnej i promocyjnie nieprofilowane do tego typu organizacji, pojawiło się kilkoro przedstawicieli takich organizacji z podobnym problemem, można założyć, że przy konkretnym i celowym działaniu promocyjnym, odzew będzie jeszcze większy. 


Co możesz zyskać?


Bardzo dużo!


Mamy cel i aspirację, aby przeszkolić minimum 5 organizacji pozarządowych z Kalisza i okolic ;).


Warsztaty


Dwa skondensowane dni warsztatowe, każdy z nich to 4 godziny praktycznej wiedzy… ale w luźnej i kameralnej atmosferze. Nauczysz się jak założyć witrynę dla swojej organizacji, wybierzesz domenę (Twój adres w internecie), zainstalujesz WordPressa i poznasz to fantastyczne narzędzie. Tak po prostu, za free i przy dobrym jedzeniu ;).


Domena


Własny adres w internecie! Pomożemy Ci dobrać odpowiednią domenę, opowiemy o tym jak wymyślić dobrą nazwę i kupimy ją dla Ciebie. Tak jest! Po szkoleniu domena jest twoja. Będziesz miał w niej witrynę internetową, skrzynki mailowe, a może nawet stworzysz własnego Facebooka ;).


Serwer


Czyli mały/wielki komputer, na którym trzymasz swoją witrynę. Musisz go mieć, nie ma wyjścia. Dlatego… kupimy Ci taki ;). A co, mamy gest ;). Dostaniesz on nas konto na serwerze i będziesz mógł tam trzymać swoją witrynę itd.

Profile of employers

Similar events