Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
This event has already taken place. Check upcoming events

Silesia JUG #83 - Lightning talks vol.2

Event:
Silesia JUG #83 - Lightning talks vol.2
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
12.01.2023 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Supersam, biuro firmy JAMF
Address:
ul. Ks. Piotra Skargi 6
www:
Description:

Cześć!

Nowy Rok zaczniemy mocnym akcentem! Już 12 stycznia zapraszamy na drugą część Lighting Talków! Zobaczymy i posłuchamy pięciu świetnych krótkich wystąpień:

  • Tomasz Tomecki - Kafka Internals

Tomasz to programista JVM i lider techniczny z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy łączy umiejętności techniczne z przywódczymi. Nie boi się żadnych wyzwań a Kafka nie ma przed nim żadnych tajemnic.

W swojej prezentacji Tomasz pokaże nam działanie Apache Kafki pod maską w pigułce. Poznamy “kafkowe” znaczenia takich słów i zwrotów, takich jak consumer, consumer group czy offset.

  • Marcin Jasiński - Wzorzec dusiciel w praktyce

Marcin jest programistą Javy. Specjalizuje się w programowaniu z wykorzystaniem TDD/DDD oraz szeroko pojętym OOP. Jest jednym z autorów udanej przebudowy systemu elektromobilności.

Razem z Marcinem oswoimy tytułowy wzorzec o groźnie brzmiącej nazwie! Zobaczymy jak bezpiecznie wyciągnąć domenę z monolitu do mikroserwisu i przełączyć klientów nie przerywając pracy.

  • Miłosz Sikora - Testy jednostkowe - czym są jednostki i jak je znaleźć?

Miłosz jest programistą poszukującym właściwego sposobu tworzenia kodu. Na co dzień wdraża różne pomysły na architekturę oprogramowania w życie i szuka sposobu, aby pisanie testów było mniej uciążliwe.

“Co jest jednostką w teście jednostkowym?” To wbrew pozorom bardzo ważne zagadnienie techniczne, a błędna odpowiedź może zrujnować utrzymywalność każdego systemu. Prezentacja Miłosza pomoże nam sobie poradzić z tym wyzwaniem!

  • Agata Juretko - Let’s get ready with Definition of Ready!

Agata jest Scrum Masterką z pasją do pracy z ludźmi. Dzięki swojemu wykształceniu technicznemu i umiejętności współpracy z innymi sprawnie wspiera zespoły w dążeniu do realizacji zadań i celów.

Czy zaczynając pracę nad zadaniem (zwanym także User Story) z Product Backlogu trapiło Cię pytanie w rodzaju “o co tu właściwie chodzi”? Z prezentacji Agaty dowiesz się jak zapewnić, by wszystko było jasne!

  • Jakub Małek - Przewodnik do zrozumienia intuicji

Jakub to specjalista od zarządzania i jakości, który przez kilkanaście lat swojej kariery w IT był Engineering Managerem i Team Leaderem. W swojej pracy jest aktywnym liderem usuwającym przeszkody i wspierającym rozwój ludzi w nowych rolach.

Jakub przedstawi nam przewodnik do zrozumienia intuicji. Czy decyzja oparta na intuicji jest dobra? Jak na co dzień korzystać z intuicji i jak nie dać się jej oszukać? Tego właśnie się dowiemy!


To wszystko już 12 stycznia o 18:00 w siedzibie firmy JAMF! Przyjdź koniecznie!

A to jeszcze nie koniec tego co przygotowaliśmy na styczeń!

Stay tuned!

Zapraszamy życząc Wam szczęśliwego Nowego Roku!


Profile of employers

Similar events