Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19

Event:
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
06.06.2024 (thursday) - 07.06.2024 (friday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Kainos Polska
Address:
ul. Jana z Kolna 11
Agenda:

Prelekcja #1: “Samoloty robią „wzium” - jak wygląda nasza infrastruktura?” - Tomasz Torcz


Jesteście ciekawi jak zapewnić sukces operacji lotniczych? Nasz prelegent opowie, jaka infrastruktura jest do tego potrzebna. Zdradzi nam, jak używana jest chmura w lotnictwie, jak monitorują i alarmują, gdzie modele AI miewają problemy. Dodatkowo przybliży nam narzędzia i pokaże sposoby na ułatwienie codziennej pracy deweloperów. Z ciekawostek - zdradzi nam, jak to się dzieje, że czasem ginie nasz bagaż.


Tomasz Torcz - Linuksowiec i aktywista. Miał okazję pracować w małych firmach i międzynarodowych korporacjach: zarówno jako samodzielny specjalista, jak i kierownik zespołu. Kładzie nacisk na ułatwianie życia sobie i innym m.in. przez automatyzację.

_______________________________________________________________


Prelekcja #2: “Atlassian za kulisami: tworzenie środowisk testowych na AWS w mgnieniu oka” - Mykola Mykhalov, Michał Janiszewski


Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem w automatyzacji tworzenia środowisk testowych w Atlassianie, z wykorzystaniem Kubernetes, Ansible i Terraform na platformie AWS. Skoncentrują się na technicznych aspektach projektu, który pozwolił im znacząco skrócić czas przygotowania środowisk testowych. Omówiona zostanie architektura rozwiązania, kluczowe technologie i narzędzia oraz najlepsze praktyki. Prelekcja oferuje praktyczne wskazówki dla tych, którzy chcą zwiększyć efektywność zarządzania środowiskami w chmurze.


Mykola Mykhalov - Principal DevOps Engineer w Atlassian, specjalizuje się w wykorzystaniu AWS, Ansible i Kubernetes do rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych i tworzenia efektywnych rozwiązań biznesowych. W wolnym czasie jest entuzjastą lotnictwa, posiadającym licencję PPL(A).


Michał Janiszewski - Senior DevOps Engineer w firmie Atlassian. Jego główne obowiązki obejmują rozwijanie i utrzymanie wewnętrznego produktu skoncentrowanego na efektywnym tworzeniu środowisk testowych, które są wykorzystywane przez deweloperów i inżynierów wsparcia. Jego specjalność obejmuje technologie takie jak: Kubernetes, AWS, Terraform i Ansible.


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/Regulamin_MeetUpow

Description:

Participants (1):

Profile of employers

Similar events